Citron1

Citron pečuje o zdraví i zvenku. Vsaďte na jeho zkrášlující účinky

Citron je skvělé ovoce, které můžeme použít na přípravu nepřeberného množství nápojů. Skvěle se hodí k okyselení omáček, k rybám, k osvěžení čaje a dalších nápojů, na přípravu sirupů a jiných úžasných pochutin. Ideální je ale také k použití jako čističe domácnosti – i zde nám může pomoci v případech, kdy už si jednoduše nevíme rady. Tak například odstraňuje barvivo některých jiných potravin z plastového krájecího prkénka. Taktéž pohlcuje pachy a mnohé další.

Citron pro vaši krásu

Kromě obrovského množství vitamínu C se citron může pochlubit také svými baktericidními účinky. Použít jej můžete k bělení zubů, na suché ruce, na bolest hlavy či na posílení nehtů. Jak ale na to?

Mohlo by vás zajímat:  Příroda se začíná probouzet ze zimního spánku. Také zahrada potřebuje připravit na novou sezonu
Zdroj obrázku: Freepik

Bělení zubů

Bílé zuby jsou snem snad každého z nás. Vyžaduje to ale značnou píli. Pro dosažení bělejších zubů můžete použít také citronovou šťávu. Ponořte do ní zubní kartáček a vyčistěte si jí zuby. Nebo můžete vždy po jídle žvýkat plátek citronu. Avšak pozor, citronová šťáva je silná, takže ji postačí použít několikrát za měsíc. Jinak riskujeme citlivost zubů.

Suché ruce a nehty

Suché a drsné ruce namočte do roztoku vody a citronu s trochou olivového oleje. Toto ošetření je ideální zejména v zimě.

Mohlo by vás zajímat:  Jablko plné vlákniny a vitaminů je nejlepší svačinkou. Ne však pro každého
Zdroj obrázku: Freepik

Citron na bolest hlavy

Bolest hlavy je otravná, protože nám nedovoluje dělat denní úkoly tak, jak by bylo potřeba. Ovlivňuje každodenní život. První pomocí nemusí být jen prášky proti bolesti. Zkuste si přiložit plátky citronu na spánky. Nebo si namočte kapesníček v citronové šťávě a přiložte jej na čelo. Předtím však odstraňte make-up, protože citronová šťáva může vyvolat s kosmetikou nežádoucí účinky. Tuto kúru neprovádějte na přímém slunečním světle.

Posílení nehtů

Lámavé a štěpící se nehty jsou velice nevzhledné, ale můžete jim pomoci tak, že je potřete plátky citronu. Nebo namočte vatový tampon do citronové šťávy.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/beauty/anti-aging/tips/a25841/beauty-uses-lemons/
Přidat na Seznam.cz