Honey Jar With Honey Dipper Black Stone

Lipový med je malý přírodní zázrak, který zažene nachlazení, nakopne energií a rozzáří pokožku

Lipový med má jantarovou barvu, květinovou vůni a je velmi sladký. Lípa je podle odborníků tím nejlepším, z čeho můžete med vyrobit. Léčivé vlastnosti medu ale mnozí neznají. Většinou si ho lidé dávají pouze do čaje při nachlazení. Můžete si ho také namazat na čerstvý rohlík. Lipový med působí jako přírodní antibiotikum a hodit se bude nejen na zimu.

Přírodní metody jsou nejlepší pro naše zdraví

Lipový med vám pomůže srovnat tep, také zmírní stres, únavu a první příznaky angíny. Při léčbě se doporučuje jíst dvě lžičky každý den. Med můžete také rozředit ve sklenici vychlazené vody. Kromě toho je lipový květ skvělou bylinkou například v kombinaci se šípkem. Je to přírodní medicína plná vitaminu C. Posílíte své srdce, stačí jeden hrnek čaje třikrát denně.

Mohlo by vás zajímat:  Granátové jablko najde místo i v české kuchyni. Díky šikovnému triku z něho získáte maximum

Lipovým medem ale podpoříte také jiné funkce svého těla. Regenerace vašeho organismu bude rychlejší, protože med obsahuje draslík, železo i hořčík. Díky tomu budete mít dostatek energie. Už naše babičky malým dětem dávali lžičku nebo dvě lipového medu, protože obnovuje chuť k jídlu.

Zdroj obrázku: Freepik

Lipový med pomůže k obnově pokožky

Lipový med můžete použít také ke kosmetickým účelům. Můžete si ho natřít na celé tělo. Urychlíte tím proces hojení a také se zbavíte vředů nebo lézí. Můžete si pomoci také při léčbě lupénky. Velmi snadné je pak jeho použití na rty – především v zimním období se bude hodit. Pokud ho přidáte do pleťových masek, vyživí vaši pokožku a zpevní pleť.

Mohlo by vás zajímat:  Inspirujte se nejkrásnějšími podzimními zahradami světa

Lipový med je zdravý, sice obsahuje cukr, ale stane se součástí vašeho života, protože se po něm budete cítit mnohem lépe. Lipové květy si navíc můžete sbírat a usušit sami doma. Není to nic složitého a budete mít zásoby nejen medu, ale také čaje nebo jiných prostředků, které vám pomohou k lepšímu zdraví. Jeho účinky by se neměly podceňovat, protože příroda občas dokáže zázraky.

Zdroj: https://amerov.net/raw-linden-honey/
Přidat na Seznam.cz