Lilies 1512813 1280

Lilie učarují svou vůní i krásným vzhledem. Při dodržení několika kroků je jejich sázení hračka

Lilie patří mezi oblíbené rostliny. Jsou velmi krásné a jejich intenzivní vůně člověka ohromí. Proto se tolik hodí do zahrad, protože zaujmou na první pohled. Vytvořte si svůj vlastní koutek, ve kterém budete relaxovat a kolem sebe budete vnímat vůni těchto rostlin, které jsou velmi nenáročné a s jejich pěstováním si snadno poradíte i vy. Řezané lilie jsou oblíbeným dárkem, který ve váze vydrží delší dobu.

Kdy je vhodné rostliny zasadit?

Jaká pravidla je nutné dodržovat, aby se liliím dařilo? Můžete si vybrat, kdy je budete zasazovat – vhodné je nejen jaro, ale také podzim. Jestli si ale chcete být jistí, že rostliny přežijí zimu, bude lepší je vysadit na jaře, protože během léta získají sílu. Budou mít více času zakořenit, proto je můžete sázet od dubna do května, kdy už nehrozí velké mrazy.

Mohlo by vás zajímat:  Jód pomůže vyrůst mladým sazenicím a starší rostliny ochrání před nebezpečnou chorobou

Vytvořte si plán, pomocí kterého budete přesně vědět, co máte dělat. Ještě před samotným sázením je totiž nutné připravit půdu pro rostliny. Na jaře je můžete zasadit také z praktického důvodu, protože v zahradnictví budete mít velký výběr odrůd. Mnoho z nich si můžete zasadit i na podzim. Vybírejte pouze kvalitní lilie, které nebudou vypadat nemocně.

Zdroj obrázku: Pixabay

Najděte vhodné místo a připravte ho pro výsadbu

Nejdříve na zahradě najděte vhodné místo, poté půdu prokypřete a připravte. Půda bude mít dostatek času si sednout. Do zeminy pak dejte hnojivo, které obsahuje draslík, dusík a fosfor. Lilie mají rády úrodnou půdu, proto je vhodné jim takovou najít. Naopak nesnesou těžkou a mokrou půdu. Je vhodné je nepřelévat, protože se jim v bahně nebude vůbec dařit. Lilie můžete vysadit do trsů, které budou vypadat mnohem lépe než samostatné rostliny.

Mohlo by vás zajímat:  Interiér v zimě mohou rozveselit barevné květiny. Ne všude se jim ale zalíbí

Lilie vysazujte do půdy, která bude zbavená plevele. Dávejte je do hloubky 10–15 centimetrů a mezi rostlinami nechte 25 centimetrů místa. Vložte cibulky do otvorů v půdě, zakryjte je zeminou a zalévejte, ale dávejte pozor na přemokření.

Zdroj: https://www.almanac.com/plant/lilies
Přidat na Seznam.cz