Person Shopping With Face Mask

Lidé mají fintu, jak ušetřit v supermarketech na ovoci a zelenině. Riskují pletky se zákonem

V některých supermarketech probíhá nákup tak, že se ovoce a zelenina váží až na pokladně. Neexistuje zde prostor cokoliv ošulit. Ať už náhodou, nebo záměrně. Potom ale jsou obchody, kde si lidé váží ovoce a zeleninu sami. Buď přímo na váze v daném oddělení, nebo na samoobslužné pokladně. A tady lidé nacházejí skulinky, jak šetřit. Ale neuvědomují si, že jejich jednání může vykazovat znaky podvodu.

Hmotnost sedí

Pokud se někdo pokusí podvést obchod tím, že si k již naváženému zboží ještě něco přidá, je to poměrně snadno odhalitelné. Na samoobslužné pokladně nebude sedět hmotnost, což samozřejmě zastaví celý proces nákupu a kasa automaticky přivolá obsluhu. Odhalení takového podvodníka je celkem snadné. Proto lidé mohou zkoušet fintu jinou, kdy hmotnost sedí.

Mohlo by vás zajímat:  Zázračná řeřicha vyroste už za týden a obohatí jídelníček všem, kdo touží žít zdravě
Zdroj obrázku: Freepik

Co je to v sáčku?

Jejich podvod je poměrně jednoduchý. Při vážení zboží zvolí jinou položku, než mají ve svém sáčku. Tato finta jednoduše vychází z toho, že člověk není neomylný a může se splést – a na tohle mohou podvodníci v obchodech vše svádět.

Uhrát celou situaci na to, že se na váze dotyčný ukliknul a zvolil špatná jablka, by se možná s trochou štěstí dalo. Ale pokud je místo dražšího ovoce zvolena například cibule nebo brambory, z toho už se jen tak vykroutit nemůže. Tohle není chyba, ale musí to být záměr.

Mohlo by vás zajímat:  Jak pěstovat jahody?

Je to podvod

A jaká je definice podvodu? Poměrně prostá: „Podvod je čin, kterého se dopustí ten, kdo zneužije cizí nevědomosti či důvěřivosti k vlastnímu neoprávněnému prospěchu či obohacení, resp. někoho za tímto účelem uvede v omyl.“

Z této definice je poměrně jasně vyvoditelné, že záměrné zvolení jiného ovoce a zeleniny za účelem získat prospěch z nízké ceny podvod je. Takový člověk riskuje při odhalení nejenom ostudu, ale dokonce i pletky se zákonem. A to často i jen kvůli několika desítkám korun, které se dotyčný snažil ušetřit.

Mohlo by vás zajímat:  Velcí milovníci česneku ho skladují v PET lahvi s vodou. Jedině tak každý stroužek přinese největší užitek

Zdroj: Autorský text, https://cs.wikipedia.org/wiki/Podvod

Přidat na Seznam.cz