Detox

Léto je plné šťavnatého ovoce, které je ideální pro celkovou očistu organismu

Jednou za čas by si měl detox dopřát každý z nás. Rozhodně nám pomůže se po zimním období cítit lépe a více fit. Vyplavíme tak z těla těžké toxiny, navíc můžeme i zhubnout. Rozhodně není od věci se na jaře, ale i během léta vrhnout na bezpečnou multivitaminovou detoxikaci. Jak a čím?

Zdroj obrázku: Freepik

Kdy si dopřát detox?

Vždy po zimě. Nebo také tehdy, když se cítíte unavení, bez nálady a bez chuti do života. Nejlepší bude začít v létě, kdy máme možnost jíst zdravé a na sluníčku dozrálé plody. K tomuto kroku budou ideální maliny, rybíz, angrešt, aronie a třešně. Tyto plody jsou královnami při detoxikaci. Poskytnou nám velké množství vitamínů, minerálních látek, ale také zbaví tělo toxinů. Bude stačit, když budete tři dny na ovocné stravě. Vaše střeva se pročistí a celkově organismus bude fungovat lépe. Než začnete, vzdejte se kávy, alkoholu a cukru. Po třídenní detoxikaci změňte celkově jídelníček. Vynechte úplně cukry a raději si dopřejte více krup, vloček, fazolí, celozrnné pečivo a bílé kvalitní maso.

Mohlo by vás zajímat:  Duben přeje sázení bylinek, květin i oblíbených druhů zeleniny
Zdroj obrázku: Freepik

Borůvky

Nikdy nezapomeňte na borůvky. Pokud máte možnost si je dát, dopřejte si je ve velkém. Jsou lékem na mnoho různých neduhů. Zastavují průjem, podporují zdravý zrak a doplňují chybějící železo v těle. Nejideálnější jsou čerstvé. Borůvky je také možné zmrazit a uchovat tak na zimu. Obsahují spoustu tělu prospěšných látek, jako je selen, zinek, měď, mangan a vitamíny C, A, B, PP a další. Ty zase pomohou detoxikovat tělo, snižují hladinu špatného cholesterolu a naopak zvyšují hladinu dobrého cholesterolu. Jezte je opravdu co nejčastěji. Vždy je před konzumací opláchněte proudem teplé vody. Dopřejte si je například s jogurtem. Ty uzrálé jsou v této kombinaci přímo vynikající. Pokud je nepěstujete na zahradě, vyčkejte na jejich sezónu a nakupte si je od našich farmářů. Rozhodně je nekupujte ve stáncích, které vám již začátkem května tvrdí, že borůvky jsou české.

Zdroj: https://www.patientfirst.com/blog/9-foods-to-naturally-detox
Přidat na Seznam.cz