Honey Lemon Ginger Juice Food Beverage Products From Ginger Extract Food Nutrition Concept

Lepší než káva. Zázvorová voda ráno příjemně probudí metabolismus a podpoří hubnutí

Zázvor je velmi zdravý. O tom nikdo z nás nepochybuje. Možná jste již slyšeli o tom, že zázvorová voda může udělat pro váš organismus mnoho dobrého. Má totiž protizánětlivé, antivirové a antispasmodické vlastnosti. Navíc pozitivně ovlivňuje trávení a metabolismus. Díky zázvoru nebudete mít problémy s nadýmáním, plynatostí a dodá vám spoustu energie na celé dopoledne.

Ranní rutina, která zlepší vaše zdraví

Pití zázvorové vody má blahodárné účinky na organismus. Vyplatí se pít každý den po probuzení. Doporučuje se také lidem na redukční dietě, protože podporuje činnost metabolismu. Zázvor je navíc úžasným zdrojem vitamínů a minerálů, jako je draslík, hořčík, železo, zinek, vitamíny skupiny B, vitamíny C a E.

Mohlo by vás zajímat:  Proti komárům se lze bránit levandulí, muškáty nebo obyčejnou sítí

Pravidelná konzumace zázvorové vody podpoří metabolismus, tukové zásoby v oblasti břicha budou velmi rychle pryč. Navíc se zbavíte pocitu nafouknutí, který trápí mnoho lidí. Voda se zázvorem se také doporučuje na počátku nachlazení nebo chřipky. Zmírní nevolnost, sníží nepříjemnou chuť v ústech a pomáhá také při zažívacích problémech.

Zdroj obrázku: Freepik

Recept na nejlepší zázvorovou vodu

Příprava ranního elixíru zdraví je extrémně jednoduchá. Musíte ale myslet na správné množství jednotlivých složek, abyste získali nejlepší nápoj. Příliš mnoho zázvoru povede k hořkosti a nepříjemné kyselosti. V takovém případě si dokonce můžete způsobit nepříjemné žaludeční problémy. Důležitá je ale také teplota vody, kterou zázvor zalijete.

Mohlo by vás zajímat:  Při skladování salátu děláme velkou chybu, kvůli které uhnívá. Udržet ho čerstvý přitom lze díky této známé tekutině

Na výrobu léčivého a zázračného nápoje budete potřebovat 300 ml vody a asi 4 gramy nastrouhaného kořene zázvoru. S tímto poměrem neuděláte chybu. Nakrájený kořen zázvoru zalijte horkou vodou. Do směsi můžete přidat i další přísady, jako je skořice nebo levandule. Nechte 10 minut louhovat. Potom přidejte trochu citronové šťávy. Chvíli počkejte, až bude teplota vhodná k pití, a můžete si pochutnat!

Zdroj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4818021/, https://timesofindia.indiatimes.com/life-style/food-news/7-ways-to-use-ginger-to-prevent-and-cure-cough-and-cold/photostory/74757649.cms, https://www.hindustantimes.com/fitness/weight-loss-and-bloating-are-just-two-benefits-of-ginger-juice-here-are-more/story-7WA5H5QmRLXgKLNaDaHPdO.html, https://www.medicalnewstoday.com/articles/ginger-for-weight-loss, https://www.medicalnewstoday.com/articles/322257, https://www.webmd.com/diet/health-benefits-ginger-water#1
Přidat na Seznam.cz