Beautiful Petunia Flowers With Drops Water After Rain

Tajemství krásných surfinií je ukryto ve správném hnojivu. Kupované přípravky nejsou jediná možnost

Surfinie jsou balkonové rostliny, které mohou zdobit všechna obydlí. Mají krásné květy, které jsou skutečnou ozdobou. I když se o rostlinu nemusíte tolik starat, přece jen potřebují trochu péče, aby mohly kvést. Domácími hnojivy uděláte velkou službou všem květinám, které je ocení. Právě surfinie patří mezi ně. A jaká hnojiva jsou pro ně nejlepší?

Jak vypadají surfinie?

Rostliny mají krásné květy, které mohou zdobit nejen balkon nebo terasu, ale také zahradu. Než se rozhodnete, že si surfinie koupíte, musíte vědět, jak se o květiny postarat. Klíčem je odstranit květy, které už jsou vybledlé. Následuje bohaté kvetení, které bude rok od roku silnější. Snížíte také riziko chorob, které mohou napadnout květinu. Surfinie mají rády jižní stranu.

Mohlo by vás zajímat:  Prvosenky: Přijměte jarní pozdrav

Surfinie milují světlo a také teplo, potřebují tak dostatek slunce. Hodí se na balkon, na který často svítí slunce, ale pozor na to, aby nespálilo jejich listy. Rostliny dobře schovejte nebo jim vytvořte takový prostor, ve kterém se budou cítit dobře. Na květiny by neměl padat déšť a chráněné by měly být také proti větru. Upřednostňují půdu bohatou na humus. Proto je také vhodné je pravidelně hnojit, nejlépe domácími hnojivy.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak můžete surfinie hnojit?

Surfinie byste měli zalévat pravidelně, stačí jednou denně. V horkém počasí budou potřebovat větší zálivku. Rostlina hodně zakořeňuje a právě kořeny potřebují dostatek vláhy. Půda nikdy nesmí vyschnout. A čím je hnojit? Obden stačí použít nejen koupené hnojivo, ale také ta domácí. Vhodná jsou pro ně minerální hnojiva, která obsahují důležité látky.

Mohlo by vás zajímat:  Péče o orchideje nikdy nekončí. Květiny potřebují odpočívat i přihnojit ve správný čas

Co se týče domácích hnojiv, můžete si je snadno vyrobit. Vhodná je například kávová sedlina, kdy zbytky kávy zalijete převařenou vodou a zalijete s ní květy. Rostliny ale můžete zalévat také odvarem z banánových slupek. Jsou bohaté na draslík a fosfor a podpoříte jimi nejen květy, ale také celý růst rostlin.

Zdroj: https://www.greenhousegrower.com/crops/surfinia-petunias-production-secrets/
Přidat na Seznam.cz