Ripe Blackberries With Green Leaves Isolated White

Ostružiny jsou ideální svačinkou pro každého. Pomohou zhubnout a bát se jich nemusí ani diabetici

Ostružiny jsou ovoce, které je velmi podobné malinám. Jsou ale mnohem zdravější, protože obsahují antioxidanty, které pomáhají našemu tělu vyrovnat se s nedostatkem některých látek. Jsou fialové, některé až do černa. Sloučeniny, které obsahují, pomohou zastavit stárnutí buněk a vy se budete cítit skvěle. Navíc se toto ovoce hodí také pro diabetickou dietu a jíst by je měly hlavně ženy.

Proč jsou ostružiny tolik oblíbeným ovocem?

Ostružiny jsou ideální potravinou pro ty, kteří chtějí zhubnout. Jsou bohaté na vlákninu, která vám dodá pocit plnosti, a zabrání tak přejídání. Navíc se skvěle hodí také na mozek, protože podpoří jeho činnost. Je to pořád málo? Máme i další výhody, proč je dobré ostružiny zařadit do svého jídelníčku.

Mohlo by vás zajímat:  Zahradní drobné ovoce je přímo nabité zdravím. Dopřejte si plné hrsti, vaše tělo vám poděkuje

Pokud máte kilogramy navíc, zatěžujete tím hlavně své srdce. I v tomto případě mohou ostružiny hodně pomoci. Díky vláknině snižujete riziko kardiovaskulárních onemocnění, jako je vysoký krevní tlak a s ním spojené komplikace. Vláknina ale není to jediné, co ostružiny obsahují. Mají totiž spoustu vitaminu C, jsou bohaté také na antokyany. Srdce pak budete mít posílené také antioxidanty, kterých mají ostružiny dostatek.

Zdroj obrázku: Freepik

Ostružinami proti rakovině i diabetu

Pokud máte cukrovku, nemůžete si dopřát určité potraviny, i když byste si je dali rádi. Ostružiny patří mezi potraviny, které stojí za to si dopřát i při této dietě. Ostružiny stabilizují hladinu krevního cukru, mají nízký glykemický index a rozhodně se po nich nebude tloustnout. Mají také protirakovinný účinek. Vyplatí se denně si dát hrst, protože jednou ostružinou nic nezmůžete.

Mohlo by vás zajímat:  Brusinky budou ozdobou zahrady po celý rok. Přes zimu potřebují speciální ochranu

Konzumovat by je měly především ženy, které mají problémy s menstruací nebo jinými přidruženými problémy. Ostružiny obsahují fytoestrogeny, díky kterým bude pro ženy lehčí přechod do dalšího období jejich života. Skončí návaly horka a také další příznaky menopauzy.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/health-benefits-blackberries
Přidat na Seznam.cz