Spoon Heap Salt Table

Lékaři před ní varují, sůl přitom nesmí doma chybět. Chytré ženy ji kupují po kilech

Sůl je nejdůležitějším kořením, které máme v kuchyni. Chuťově obohatí každý pokrm, který vaříme. Kromě toho ji ale můžeme využít velmi efektivně také ve své domácnosti při úklidu. Většina lidí zná jen čištění solí v případě skvrn od vína. Pravdou je, že pomocí tohoto koření můžete vyčistit velkou část svého domova. Podívejme se na nejlepší způsoby použití soli jako čistidla.

Připálené nádobí a špinavá trouba

Sůl je dokonalým pomocníkem, když se podaří připálit hrnec nebo pánev. Můžete ji použít na smalt, nerez nebo litinu. Na připálené místo dejte hodně soli, zalijte vodou a nechte přes noc působit. Ráno dejte hrnec nebo pánev na sporák, přiveďte k varu, slijte vodu a povrch otřete houbičkou.

Mohlo by vás zajímat:  Spadané listí nemusí být pouhý odpad. Pomůže rostlinám na zahradě i zvířatům

Kuchyňská sůl funguje také skvěle na mastné nečistoty. Díky tomu dokonale vyčistí troubu. Troubu důkladně posypte solí a zapněte ji. Počkejte, dokud sůl nezhnědne. Potom troubu vypněte, utěrkou vytřete sůl a vnitřek vymyjte vlhkou houbičkou.

Zdroj obrázku: Pixabay

Podlahy a bělení oděvů

Sůl můžete velmi efektivně využít také pro čištění podlah. Kbelík naplňte teplou vodou a přidejte asi půlku šálku soli. Umyjte podlahu jako obvykle. Uvidíte, že podlaha bude nejen čistá, ale také nádherně lesklá. Tuto metodu nepoužívejte na mramorové povrchy, protože je může sůl poškodit.

Mohlo by vás zajímat:  Plýtvání potravinami jde jednoduše předejít. Vše záleží na tom, jak jídlo skladujeme

Každé oblečení po nějaké době ztratí svou barvu. Sůl ji však dokáže navrátit. Stačí, když přidáte hrst soli a lžíci octa do misky s vodou. Vybledlé oblečení nebo zažloutlé bílé oděvy vložte do této směsi na hodinu a potom vyperte jako obvykle.

Čištění skvrn od vína a kávy

Skvrny od vína nebo kávy jsou velmi odolné. Zbavit se jich může být extrémně náročné. Jakmile skvrna vznikne, musíte ji okamžitě potřít solí smíchanou v troše vody. Pastu nechte hodinu působit a potom ji důkladně opláchněte v teplé vodě. Vyzkoušejte alespoň jeden z těchto triků ve své domácnosti a zaručeně budete nadšení z toho, jak obyčejná sůl funguje!

Zdroj: https://www.foodmatters.com/article/37-smart-uses-of-salt-for-non-toxic-cleaning-purposes
Přidat na Seznam.cz