Cup Coffee Coffee Beans Burlap Sack Old Wooden Background

Ledová káva osvěží, horká zahřeje. Na zdraví ale působí každá jinak

Káva patří mezi velmi oblíbené nápoje. Někdo si bez ní neumí představit své ráno a v kombinaci se skvělou snídaní nás nastartuje na celé dopoledne. Její příznivci se najdou po celém světě a existuje také mnoho druhů kávy. Navíc si ji můžete dát s příchutěmi, vybrat si můžete mezi horkou nebo ledovou variantou. Jaká je ale lepší?

Ráno se potřebujeme probudit, proto si dáváme kávu

Káva je prostředek, který nejen nastartuje tělo, ale díky své chuti vám zpříjemní dopoledne. Vybrat si můžete mezi spoustou druhů kávy, navíc si můžete udělat i horkou. Podává se například také se zmrzlinou. Ledovou kávu oceníte hlavně v létě, kdy jsou velká horka. Naopak horkou kávu si můžete dát v zimě, protože vás zahřeje. Možná pijete jednu kávu denně, ale jsou také lidé, kteří si dopřejí klidně 4 hrnky kávy za den.

Mohlo by vás zajímat:  Nejen alkohol. Játrům škodí i oblíbené potraviny, kterých si dopřáváme plné talíře

Jaká káva je vhodná právě pro vás? Některé jsou zdravější než ty ostatní. Bylo již dokázáno, že pokud si dáte určité množství kávy, může to mít pro vaše zdraví velký prospěch. Snížíte riziko předčasného úmrtí, také máte nižší riziko vzniku cukrovky, nebo dokonce některých druhů rakoviny. V jaké formě je ale nejlepší ji konzumovat? To studovali američtí vědci.

Zdroj obrázku: Freepik

Dejte si pozor na přísady, které do ní přidáváte

Klíčový je způsob, jakým budete kávu připravovat. V horkém stavu má totiž více vlastností a obsahuje více antioxidantů než káva ledová. Vyplatí se tak dělat kávu nebo si ji koupit na bázi horkého espressa. Studeného nápoje bude lepší se vzdát, ale pokud si ledovou kávu dáte jednou za čas na chuť, rozhodně to ničemu nevadí.

Mohlo by vás zajímat:  Opomíjená ořechová tinktura je pro lidské zdraví lepší než jakákoliv chemie

V teplé i studené variantě se do kávy mohou přidávat i další ingredience. Mezi takové patří nejen cukr, ale také mléko. Pokud přidáte plnotučné, rozhodně pak nebude platit, že je káva zdravá. Sladit můžete i přírodními sladidly, která budou rozhodně lepší než obyčejný cukr.

Zdroj: https://www.thelist.com/710503/which-is-healthier-for-you-iced-coffee-or-hot-coffee/
Přidat na Seznam.cz