Young Woman Cleans Snow Yard Snowy Weather

Led a vrstvy sněhu trápí majitele domů rok co rok. Nejlepším prostředkem k odstranění překvapivě není sůl

Vyjít v zimě ven z domu může být doslova kaskadérský kousek. Námraza na chodníku hned před dveřmi nebo hluboká vrstva čerstvě napadaného sněhu na bezpečnosti rozhodně nepřidají. Proto je třeba tento skoro každodenní zimní problém vyřešit. A jak? Mnoho lidí sáhne po klasické soli, ale ukazuje se, že ta nemusí být jedinou možností. A určitě není nejlepším řešením. Jaké jsou alternativy?

Používejte hnojivo

Je běžné, že se hnojiva používají na celé zahradě. Pokud vám trocha zbyla, můžete ho efektivně využít i během zimy. Právě ve chvíli, kdy vás u domu trápí led a sníh. Narovinu říkáme, že přírodní hnojiva ale fungovat nebudou. Zde vsaďte na chemii. Konkrétně taková hnojiva, která obsahují látky, jako je chlorid draselný nebo síran amonný. Obě tyto látky umí podobně jako sůl zajistit tání ledu.

Mohlo by vás zajímat:  Šest způsobů, jak zbavit zahradu úporného pýru

Zkuste močovinu

Možná to nezní příliš vábně, ale pokud vám primárně záleží na ekologii, je lepší místo chemie sáhnout po močovině. Jejím unikátem je to, že má podobný rozmrazovací účinek, jako je právě sůl. Zároveň se jedná o látku, která je k přírodě šetrnější. Pokud je chodník u vašeho domu namrzlý, postříkejte ho močovinou, která zajistí, že námraza povolí. Jen při aplikaci pozor, aby se nedostala na travnaté plochy, nadměrné množství jim nesvědčí.

Mohlo by vás zajímat:  Kvasnicové hnojivo vyživí sazenice. Připravit ho lze podle šesti kroků
Zdroj obrázku: Freepik

Využijte počasí

Jestliže mluvíme o chodníku, který používáte jenom vy, a aktuálně se nikam nechystáte, tak nechvátejte. Podívejte se na předpověď počasí. Pokud má vysvitnout sluníčko a teploty se mají dostat nad bod mrazu, nedělejte s chodníkem nic. Ušetříte si práci i peníze a za pár hodin bude námraza pryč. Jakmile vše povolí, vezměte do ruky koště a odstraňte vodu, která se na chodníku objevila.

Proč rozmrazovat?

Ne vždy je nutné námrazu z chodníku rozmrazit. Přejít po ní můžete, pokud ji určitým způsobem „zdrsníte“. Sáhněte třeba po písku, štěrku nebo klidně po popelu z krbových kamen. I tím se dá chodník posypat.

Zdroj: https://www.express.co.uk/life-style/property/1546177/property-frost-how-to-remove-ice-from-patios-driveways-stone-concrete
Přidat na Seznam.cz