Kvetiny Balkon1

Také na stinném balkoně lze pěstovat krásné květiny, stačí vybrat ten správný druh

Pokud nemáte zahradu, jistě jste rádi, že máte balkon. I na něm lze pohodlně odpočívat. A pokud přidáte několik rostlin, které vám zajistí výzdobu a potěšení, bude se vám relaxovat přímo božsky. Ovšem otázka zní, jaké rostliny vybrat, když je váš balkon orientovaný na východ a nesvítí na něj moc slunce. Lze takové rostliny sehnat? Ano, a hned několik! Víme které.

Begonie

Begonie jsou krásné rostliny s dekorativními květy i listy. Lze je pěstovat jak na balkoně, tak i doma a na zahradě. Mají rády mírný stín a úrodnou půdu. Také mírnou zálivku, nesnesou přelití a mokré kořeny.

Mohlo by vás zajímat:  Každá květina nese svůj význam. Symboliku rostlin se vyplatí znát, snadno dojde k trapasu
Zdroj obrázku: Freepik

Hortenzie

Hortenzie mají rády polostín, vlhko a klidná místa bez průvanu. Pokud pěstujete modré odrůdy, je dobré jim poskytnout půdu s pH 4,5–5,0. U červených hortenzií je to zase 5,5. Svými květy vás bude těšit celé léto. Na oplátku ale vyžaduje pravidelného hnojení.

Lobelka

Lobelky jsou jednoleté rostliny, které kvetou po celé léto. Jsou ideální pro balkonové truhlíky. Jakmile rostlina odkvete, je dobré ji uříznout a znovu rozkvete. Je tolerantní k nedostatku slunce. Pokud bude ve stínu, bude mít nádherně zbarvené květy. Vyžaduje pravidelné zalévání, klidně každý den nebo obden.

Mohlo by vás zajímat:  Nádherné růže jsou častým cílem škůdců i chorob. Jejich krásu zachrání přírodní postřik

Pomněnkovec velkolistý

Někdy se také nazývá kavkazská pomněnka. Má nádherné dekorativní listy a je vhodný pro polostinné balkony, terasy nebo altány. Je zcela mrazuvzdorný a potěší vás svým krásným vzhledem.

Zdroj obrázku: Pixabay

Fuchsie

Fuchsie potřebuje rozptýlené světlo a vlhký substrát. Kvete celé léto a v zimě ji musíte přemístit do místnosti, kde nemrzne. Místnost by měla být chladnější a světlá. Je také nutné omezit zálivku na minimum a zkrátit její výhonky o jednu třetinu.

Balzamína

Tato drobná rostlina kvete a roste všude. Ovšem dává přednost zastíněným místům. Zajímavým faktem je, že balzamína svá semena může střílet široko daleko. Na zimní období umístěte květinu do domu a postavte ji na světlé místo.

Zdroj: https://gardenerknowhow.com/10-of-the-most-beautiful-flowers-for-balcony-garden
Přidat na Seznam.cz