Windows Venice Italy

Kvůli čtyřem zbytečným chybám balkonové rostliny trpí a místo krásných květů chřadnou

Jsou okrasou našich balkónů, a přesto jim často nevěnujeme náležitou péči. Jak se o ně správně starat, aby vydržely celou sezónu až do podzimu, a na co si dát pozor? Jaké jsou nejčastější chyby, když se nedaří, a jak to napravit?

Nevhodný substrát

Zaměřte se na to, aby každá z rostlin, které vysazujete, měla správný substrát. Každá rostlina má své potřeby a nelze použít jeden univerzální pro všechny. Ověřte si předtím, než rostliny vysadíte, zda máte pro každou připravený ten správný. Jiný typ substrátu vyžadují okrasné květiny a jiný užitkové. Pokud pěstujete více druhů rostlin, budete potřebovat několik druhů substrátu.

Mohlo by vás zajímat:  Recept na dlouhověkost je znám od starověku. Lžíce jablečného octa denně dokáže s tělem zázraky

Nedostatečná zálivka

Zalévejte dostatečně. Rostliny, které máte na balkóně, jsou obzvlášť v létě vystaveny vysokým teplotám a přímému slunci. Mají tendenci usychat a zachrání je pouze častá zálivka. Zalévat by se měly brzy ráno nebo navečer, v době, kdy jsou teploty nejnižší. Za horkých dnů nejlépe denně. Zálivka by měla být dostatečná. V případě rostlin, které mají rády hodně vody, pak zaléváme, až dokud nezačne voda vytékat spodem. Zároveň pozor na přelévání a zalévání v částech dne, kdy je největší horko. Nechcete, aby vám zahnívaly.

Mohlo by vás zajímat:  Když vás bolí hlava, aspirin raději vynechte. Více než lidem pomáhá rostlinám. Podpoří růst a zamezí těmto negativům
Zdroj obrázku: Freepik

Špatně zvolené hnojivo

Chyba může být v hnojení. Ať už jde o nesprávný výběr hnojiva, nebo o jeho nedostatek. Vadit může ale i přebytek. Rostlinám mohou žloutnout listy, mohou vadnout, růst příliš rychle nebo naopak vůbec. Také mohou mít slabší výhonky. Hnojivo hraje důležitou roli, proto vyberte podle typu rostliny to správné.

Chybí ochrana proti škůdcům

Přesto, že rostliny vysazujeme na balkóně, mohou je napadnout škůdci. Na rozdíl od zahradních rostlin můžeme na ochranu snadno zapomenout. Ve chvíli, kdy zjistíte, že vám rostliny napadli škůdci, jednejte co nejdříve. Nejlépe s pomocí ekologických a přírodních prostředků, abyste rostlinám neublížili.

Zdroj: https://www.masterclass.com/articles/how-to-grow-a-balcony-garden
Přidat na Seznam.cz