Grapes Vineyards Plant Sunny Day

Bílé, nebo červené: oba druhy hroznů mají co nabídnout, každý ovšem působí jinak

Hroznové víno je oblíbené po celém světě, a to nejen v jeho tekuté podobě. Je to chutná svačinka, po které rádi sáhnou dospělí i děti. Můžete si je dát nejen čerstvé, ale také si hrozny nasušit a jejich chuť si užívat po celý rok, stejně jako víno. V českých kuchyních se hrozny nezpracovávají tolik, jako v jiných zemích. Neměli bychom ale tento druh ovoce vynechávat v jídelníčku.

Je lepší tmavé, nebo světlé hroznové víno?

Možná také patříte do skupiny lidí, kteří mají raději světlé hroznové víno. Druhá skupina pak bude mít raději tmavé. Je mezi nimi nějaký rozdíl, a které je pro lidské tělo vhodnější? To se hned dozvíte. Hroznové víno patří mezi symboly lásky. Dodá večeři slavnostní atmosféru a navíc jsou akorát do pusy. Patří mezi afrodiziaka a není divu, že jsou tolik oblíbené.

Mohlo by vás zajímat:  Yerba maté: poznejte indiánský recept na dlouhověkost, pevné zdraví a vysokou koncentraci

Záleží ale na barvě hroznů, které si zrovna dopřáváte. Nejčastěji je najdete v zelené formě, která je spojovaná se zdravím, a fialové, která působí antioxidačně a navíc zabrání rakovině dostat se do vašeho těla. Proto stojí za to vědět, které hrozny jsou lepší. Semena, slupky i stonky hroznů můžete konzumovat s myšlenkou, že do sebe dostáváte to nejlepší.

Zdroj obrázku: Freepik

Hrozny pomohou posílit srdce

Hrozny patří mezi ovoce, které má silné antioxidační účinky. Obsahují také vitaminy A, C nebo E, které jsou velmi důležité nejen pro lidskou imunitu, ale také pro mozek a další orgány. Z hroznů také můžete do těla dostat železo, vápník nebo jód. Kromě toho má pozitivní vliv hlavně na srdce. Bohužel pro určitou skupinu lidí nejsou hrozny vhodné.

Mohlo by vás zajímat:  Proč zalévat rostliny vodou po vařených vejcích

Patří do ní diabetici, protože hroznové víno má vysoký glykemický index, když si dáte jeden hrozen, je to, jako kdybyste snědli pět lžiček cukru. Protože mají hodně kalorií, nehodí se ani pro lidi, kteří si chtějí udržet pěknou postavu. Dávejte si je tedy pouze občas, když na ně máte chuť.

Zdroj: https://health.clevelandclinic.org/health-benefits-of-grapes/
Přidat na Seznam.cz