Removing Garden Weeds

Boj s plevelem nemusí být marný. Stačí znát ty správné triky

Plevel je nikdy nekončícím problémem všech pěstitelů rostlin nebo zahradníků. Boj s ním je na dlouhou dobu, a pokud vůbec uspějete, můžete si gratulovat. Plevel se vyskytuje všude a během několika málo dní ho máte znovu na stejném místě, kde jste ho odstranili. V některých případech tak bude nutné radikální řešení.

Jak si vybrat ten nejlepší způsob odstranění plevele?

Jaké účinky má plevel? Bere rostlinám živiny z půdy a postupem času se dostane do popředí a rostliny mohou umírat. Námi pěstované rostliny nebudou mít dostatek vody ani živin, navíc plevel způsobí, že bude teplota v substrátu o dost nižší a některé druhy rostlin budou velmi trpět. Plevel roste velmi rychle a je také odolný vůči počasí. Nevadí mu déšť, vítr nebo mrazy. Proto je těžké ho odstranit ze zahrady.

Mohlo by vás zajímat:  Některé květiny jsou sice krásné, mohou ale ublížit. Málokdo zná jejich jedovaté tajemství

Pokud chcete mulčovat, budete muset plevel odstranit ještě předtím. Vyškubejte všechny rostliny, dejte na půdu textilii a poté na ni položte mulč. Ten můžete vyrobit z kompostované borové kůry nebo slámy a listí. Vrstva ale musí být dostatečně silná, aby držela vláhu a zároveň zabránila růstu plevele.

Zdroj obrázku: Freepik

Plevel odstraníte také novinami

Některé druhy plevele snadno odstraníte rukou, na ty těžké si můžete připravit nářadí. Levnou variantou, jak se ho zbavit, je použití novin nebo kartonu. Budete mít klid několik měsíců a navíc se noviny rozloží, takže obohatí půdu. Noviny se hodí především na místa, na kterých nebudete potřebovat, aby záhonek dobře vypadal. Plevele se ale zbavíte také mechanickým způsobem.

Mohlo by vás zajímat:  Květiny kočky lákají. Některé druhy pro ně mohou být jedovaté

Můžete si také zakoupit speciální prostředky, kterými plevel zahubíte. Takové nástroje se používají především na pampelišky, protože odstraní celou rostlinu, aniž byste museli kopat díru. Hodí se na menší plochy, kde se plevel tak často nevyskytuje. Kopání země ale mnoho úspěchů nepřinese. Po pár týdnech totiž plevel znovu vyroste a celý proces odstraňování můžete dělat od začátku.

Zdroj: https://www.gardeningetc.com/advice/how-to-get-rid-of-weeds-and-stop-them-from-spreading
Přidat na Seznam.cz