Attractive Woman Sleeping Bed

Problémy se spánkem mají jednoduché řešení. Stačí ložnici doplnit o zázračné rostliny

Špatně se vám usíná, musíte počítat ovečky nebo sice snadno usnete, ale spánek je neklidný a velmi často se v noci budíte? Může to znamenat nejen psychický problém, ale také zdravotní komplikaci. Jestli si chcete vylepšit spaní, můžete si do ložnice pořídit rostliny, které vyčistí vzduch a díky svým vlastnostem zlepší kvalitu vašeho spánku.

Probouzejte se do nového dny vyspalí

Kvalitní spánek může ovlivnit celý následující den. Pokud se probudíte plní energie, rozhodně náročný den zvládnete lépe než s kruhy pod očima, protože jste nemohli usnout nebo vás ze spaní pořád někdo vyrušoval. Některé rostliny umí zlepšit kvalitu spánku už jen tím, že je necháte v ložnici. Někdo by mohl namítat, že rostliny do ložnice nepatří, ale opak je pravdou. Pokud víte, které si pořídit, rozhodně tím nikdo nebude trpět.

Mohlo by vás zajímat:  Asparágus poroste dobře na světle, potřebuje také pravidelné hnojení

V ložnici se mísí nejen vzduch, ale také škodlivé látky. Proto je vhodné pravidelně větrat, aby se vzduch vyměnil. Také si můžete do ložnice koupit různé rostliny, například palmu areku. Je to rostlina, která umí vyčistit vzduch od škodlivých látek. Aloe vera je zase rostlina, která má v sobě gel, která může ochránit vaše zdraví. Můžete ho použít například na spáleniny nebo si z něj udělat kosmetický přípravek.

Zdroj obrázku: Freepik

Kapradiny jsou oblíbené a nenáročné rostliny

Benjamin fíkus je velmi oblíbenou rostlinou zejména kvůli svému krásnému vzhledu. Umí ale odstraňovat toxiny ze vzduchu, například čpavek nebo toluen. Díky této rostlině budete mít nejen kvalitní spánek, ale také celkové zdraví. Stačí jen rostlinu nechat v ložnici a pravidelně se o ni starat. To samé můžete udělat také se sansevierou, která posiluje dokonce imunitní systém. Pomáhá snižovat bolesti hlavy a také pomůže k lepšímu spánku.

Mohlo by vás zajímat:  Orchideje potřebují správnou zálivku a dostatek živin

Klidnější spánek zajistí také kapradiny, které jsou nenáročné a pomohou vyčistit vzduch ve vaší ložnici. Mohou být také skvělou dekorací, navíc pomáhají také snižovat hladinu stresu. Nemusíte je tolik zalévat, bude jim stačit pravidelné rosení. Kvalita spánku se výrazně zlepší a vy se tak budete budit odpočinutí.

Zdroj: https://www.proflowers.com/blog/plants-that-help-you-sleep
Přidat na Seznam.cz