Bunch Fresh Garlic

Kupovaný česnek se tomu domácímu nikdy nevyrovná. Snadno ho vypěstujete i na parapetu

Mluvíme o jedné z nejzdravějších rostlin. Česnek je obdařen specifickou vůní a jemně štiplavou chutí. Tato zelenina, která pokrmy obohatí typickým aroma, se používá v gastronomii na celém světě. Česnek obsahuje mnoho blahodárných látek a hlavně je opravdovou pokladnicí vitamínů. Nejvíce aromatický a nejzdravější je ten, který si vypěstujete doma. Nejen že bude mít tento česnek pronikavější chuť i vůni, ale také budete mít jistotu, že byl vypěstován bez chemický látek. A nezoufejte, když nemáte zahrádku, postačí vám květináč a trocha zeminy.

Mohlo by vás zajímat:  Už nikdy doma žádné můry díky trikům, které je vypudí a provoní domov

Vitamínová bomba

Česnek má silné protiplísňové vlastnosti, je antibakteriální a také se řadí mezi rostliny s antisklerotickými vlastnostmi. Je známo, že česnek příznivě ovlivňuje krevní tlak, a tak se doporučuje při hypertenzi. Jelikož obsahuje mnoho vitamínů, je doporučován při rýmě, nachlazení, ale také při onemocněních horních cest dýchacích, při revmatu, a dokonce při poruchách trávení. Pokud trpíte na vysoký cholesterol, také v tomto případě je vhodné sáhnout po česneku.

Zdroj obrázku: Freepik

Gastronomie a česnek

Česnek se v gastronomii používá k dochucení omáček, polévek, ale také pod maso a ke grilování. Pokud musíte doplnit vitamíny, můžete si česnek utřít a namazat na chleba místo sýra. Česnek je vhodný do pomazánek, salátů, ale také na zavařování. Aby byla jeho chuť výrazná a vy z něj získali co nejvíce vitamínů, můžete si česnek vypěstovat doma na zahrádce nebo v květináči.

Mohlo by vás zajímat:  Česnekový postřik vyřeší problém se mšicemi efektivně a bez zatížení rostlin

Postup pro pěstování česneku v květináči

Hlavní věc, kterou budete potřebovat, je květináč a zemina. Nasypte zeminu do velkého květináče a udělejte důlky asi 10 cm hluboké. Tyto důlky by od sebe měly být vzdálené minimálně 15 centimetrů, aby mohl česnek pěkně růst. Do připraveného důlku zasaďte stroužek bio nebo domácího česneku. Takto zasazený česnek postavte na parapet, jelikož česnek miluje slunce a teplo. Pokud budete česnek pravidelně zalévat a občas jej přihnojíte, můžete se za 4 měsíce těšit na domácí úrodu.

Zdroj: https://mydesiredhome.com/secrets-growing-garlic-in-your-garden-and-in-flowerpots/
Přidat na Seznam.cz