Mole 5385964 1280

Krtky se zahrady lze vyhnat hlukem, přírodním repelentem i zábranami

Krtci představují velkou nepříjemnost pro všechny zahrádkáře, protože způsobují škody na trávnících a zahradách tunelováním v půdě. Tito malí savci mohou vyhrabávat rostliny, vytvářet na dvoře nevzhledné valy, a dokonce poškozovat podzemní potrubí a dráty. V tomto článku probereme způsoby, jak zabránit krtkům dostat se na vaši zahradu a jak se jich zbavit.

Jak zabránit krtkům ve vstupu na vaši zahradu

  • Používejte zábrany: Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak zabránit krtkům ve vstupu do zahrady, je používání zábran. Kolem zahrady můžete nainstalovat pletivo nebo ještě před vysazením trávníku nainstalovat sítě zhruba půl metru pod zem, abyste jim zabránili v kopání. Můžete zkusit také vytvořit kolem zahrady příkop, který následně vyplníte tvrdým materiálem, například kameny, skrz které se krtci už jen tak neprokopou.
  • Vyhněte se nadměrnému zalévání: Zavlažování zahrady může způsobit, že půda bude měkká a krtci ji snadno prohrabou. Ujistěte se, že zaléváte zahradu pouze v případě potřeby.
  • Používejte vibrační zařízení: Krtci jsou citliví na vibrace a lze je odradit používáním vibračních zařízení. Můžete si zakoupit sonické odpuzovače, které vydávají vysoký zvuk, který je krtkům nepříjemný a odežene je. Tato zařízení jsou bezpečná pro lidi i domácí mazlíčky a mohou být účinným způsobem, jak se zbavit krtků.
  • Použijte moč predátorů: Krtci jsou také odrazováni pachem moči predátorů. Moč dravců můžete zakoupit online nebo v obchodech s loveckými a outdoorovými potřebami. Nastříkejte moč po obvodu zahrady a trávníku, abyste vytvořili neviditelnou bariéru, která zabrání krtkům ve vstupu.
Mohlo by vás zajímat:  Přestože prý nosí štěstí, doma je nikdo nechce. Na pavouky jde šikovně vyzrát
Zdroj obrázku: Freepik

Jak se humánně zbavit krtků

  • Odstraňte zdroje potravy: Krtci se živí hmyzem nalezeným v půdě. Odstraněním zdroje potravy pro ně můžete svou zahradu učinit méně atraktivní. Použijte organické metody hubení škůdců, abyste se zbavili hmyzu ve své zahradě.
  • Použijte ricinový olej: Krtci jsou známí tím, že je odpuzuje vůně ricinového oleje. Repelent proti krtkům si můžete vyrobit smícháním šálku ricinového oleje s pěti litry vody, nastříkejte ho na trávník a zahradu.
  • Použijte česnek: Dalším účinným způsobem, jak se zbavit krtků, je použití česneku. Rozdrťte pár stroužků česneku a smíchejte ho s vodou. Nastříkejte roztok na zahradu a trávník, přičemž zvláštní pozornost věnujte oblastem, kde jste zaznamenali aktivitu krtků.
  • Použijte zvuk: Krtci mají citlivý sluch a hlasité zvuky je mohou účinně odehnat. Hlasité zvuky můžete vytvořit pomocí lopaty nebo kousku kovu, kterým udeříte o zem v blízkosti krtčích tunelů.
Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-moles-in-your-yard-garden/
Přidat na Seznam.cz