Contrasting Outdoor Textures

Olejové skvrny na dlažebních kostkách lze vyčistit jednoduchou metodou

Populárním materiálem na příjezdové cesty a terasy obecně se v poslední době staly dlažební kostky. Často se však stane, že se na nich objeví skvrny od oleje. Ty se odstraňují poměrně těžko, neboť ne každý typ dlažebního kamene je vhodně ošetřen impregnací. Bez řádného ošetření začne brzy problém s olejovými skvrnami a mechem. Největší námahu vždy dá odstranění mastných skvrn.

Někdy stačí i voda

Pokud jsou kostky naimpregnované, moc velký problém nevzniká. K odstranění skvrn je dostačující i čistá voda. Nejlepší je použít tlakovou myčku, kde by silný proud měl odstranit spolu s mastnými skvrnami další případné nečistoty. Pokud přeci jen nějaké kostky nebudou perfektně očištěné, přidejte do vody mycí prostředek. Tímto byste měli dospět ke kýženému výsledku perfektně čistých dlažebních kostek.

Mohlo by vás zajímat:  Jediná chyba může pivoňky zničit. Málokdo přitom ví, kdy je správně přesadit
Zdroj obrázku: Freepik

Písek a teplá voda

Přírodní vzhled neimpregnované dlažby zmizí velmi rychle, pokud o ni nebudete pečovat. Skvrny od motorového oleje na takovémto typu dlažby lze odstranit pískem. Všude, kde došlo ke znečištění, nasypte písek. Ten se postará o nasátí veškeré mastnoty. Následně písek smeťte a povrch opláchněte teplou vodou se saponátem. V případě, že nějaké znečištění zbyde, je nutno použít speciální prostředky na mastnotu, kterými je třeba přípravek používaný k čištění řetězů u jízdních kol.

Poslední záchrana – speciální prostředky

Pokud ani jeden z předešlých způsobů nezabere, existuje poslední možnost. Není třeba zoufat, stačí si na pomoc vzít specializované prostředky určené pro čištění betonových povrchů. K dostání jsou v obchodech či odděleních se stavebním materiálem. Je nutné se ujistit, zda je daný přípravek vhodný i na malé plochy. Po použití je dobré kostky ještě ošetřit impregnací, která povrch ochrání před dalším znečištěním.

Zdroj: https://www.pacificpavingstone.com/blog/removing-stains-pavers-oil-grease-hard-water-rust
Přidat na Seznam.cz