Fresh Vegetables Table Such As Chinese White Cabbage Carrot Red Green Lettuce Tomato

Křehké listy baby leaf se pěstují téměř samy. Množství prospěšných látek potěší i nejnáročnější

Baby leaf je označení pro mladé listy salátu, který si můžete snadno vypěstovat i v domácím prostředí. Bohužel, přesný překlad do češtiny není známý, proto se i u nás používá právě anglické spojení. Jedná se o mladé listy jedlých rostlin, které, jak se ukázalo, mají pozitivní vliv na naše tělo a orgány. Zařaďte tyto listy do jídelníčku a sledujte změny, které prospějí zdraví.

Co je to vlastně baby leaf?

Je to list, který se vytvoří v embryu. Struktura je jednoduchá, ale má víc cenných prvků než lecjaká zelenina, jak ukázaly studie a výzkumy odborníků. Rychle kvete a také vadne, ale než uvadne, můžete listy rostliny použít v kuchyni a vyzkoušet, na co všechno jsou mladé listy vhodné. Můžete si z nich udělat například salát, zvlášť pokud držíte dietu nebo se snažíte změnit životní styl.

Mohlo by vás zajímat:  Přírodní izolace: Jak uklizeným listím chránit zahradní rostliny před mrazem
Zdroj obrázku: Freepik

Baby leaf listy patří mezi superpotraviny. Většinou jsou pěstované ekologicky a jsou bohaté na vitaminy a minerály, ale také další živiny, které jsou pro naše tělo důležité. Mladé listy můžete pěstovat nejen doma na parapetu, ale hodí se i na balkon nebo zahradu. Stačí obyčejný květináč, vlhký substrát a také semena, která koupíte v obchodě. Na zahradě můžete semínka vložit přímo do země.

Co všechno můžete se salátem udělat?

Pokud nechcete jíst listy přímo z parapetu, samozřejmě si je můžete upravit také jinak. Baby listy se hodí jako příloha do salátů, ale v mnoha kuchyních jsou také součástí polévek. Společně s tímto druhem můžete použít také čínské zelí, vojtěšku, špenát nebo brokolici. Vhodné do kombinace s baby leaf jsou také listy kapusty nebo ředkvičky.

Mohlo by vás zajímat:  Kávová sedlina je skvělé hnojivo pro pokojové i venkovní rostliny, ochrání je dokonce před slimáky

Všechny listy můžete také použít do sendvičů nebo koktejlů, pokrmy s nimi můžete také ozdobit. Natrhejte několik mladých listů do misky a jen čekejte, jak rychle zmizí. Může to být rychlá svačinka, která tělu dodá nejen vitaminy, ale také potřebnou vlákninu.

Zdroj: https://lovelygreens.com/how-to-grow-lettuce-baby-leaf-greens/
Přidat na Seznam.cz