Nehty1

Krásu a zdraví nehtům navrátí přírodní prostředky, které jim dodají hydrataci a výživu

Pokud o své nehty nepečujete, brzy se může stát, že ztratí svou sílu, budou se častěji lámat nebo třepit a celkově budou působit nezdravým dojmem. Ten ale můžete snadno napravit, a to díky domácím prostředkům, které nejsou drahé, ale nehty díky nim budou zdravější a silnější. Navíc budou i lépe vypadat a vy se nebudete stydět někomu podat ruku, protože se nebudete za slabé a roztřepené nehty stydět.

Zkuste olivový olej na několik způsobů

Olivový olej poslouží nejen v kuchyni, ale také opraví poškozené nehty. Stačí ho vmasírovat do nehtů, počkat několik minut a následně ho opláchnout teplou vodou. Léčbu můžete opakovat až třikrát denně podle potřeby. Smíchat můžete také tři lžičky olivového oleje se lžičkou citronové šťávy. Vatovým tamponem pak nanesete směs na nehty, necháte zaschnout a nasadíte si bavlněné rukavice. Nechte působit celou noc a ráno si ruce umyjte teplou vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Zima je pro pokojové rostliny náročné období. Přizpůsobit jiným podmínkám musíme také zálivku
Zdroj obrázku: Freepik

Zelený čaj pomůže nehtům tak, že budou silné a zdravé. Pomůže zbavit je žlutého zbarvení. Můžete smíchat zelený čaj se solí a několika kapkami oleje z pšeničných klíčků. Do směsi namočte nehty na pár minut a poté je utřete suchým hadříkem.

Olej s vitaminem E nehty vyživí a dodá jim hydrataci

Pomoci může také lněný nebo čajovníkový olej. Lněné semínko obsahuje spoustu hořčíku, draslíku a také vitaminu B, který je pro nehty důležitý. Lněný olej stačí lehce vmasírovat do nehtů a nechat působit. Pokud chcete nechat olej účinkovat přes noc, navlékněte si bavlněné rukavice.

Mohlo by vás zajímat:  Nábytek z ratanu vydrží při správné péči roky krásný. Jednoduché ošetření zvládne každý
Zdroj obrázku: Freepik

Nehty posílíte také pomocí oleje s vysokým obsahem vitaminu E. Nehty budou správně hydratované a vypadat zdravěji. Vitamin E používejte před spaním, tobolky s ním můžete užívat také perorálně, ale pouze po poradě s lékařem. Jablečný ocet podpoří zdraví nehtů a budou silnější. Smíchejte ho s vodou, nehty namočte do směsi a nechte 10 minut působit. Opakujte každý den po několik týdnů.

Zdroj: https://www.stylecraze.com/articles/10-tips-and-tricks-for-beautiful-nails/
Přidat na Seznam.cz