Green Grass

Krásně zelený trávník můžete mít celé léto. Stačí v horkém počasí pamatovat na několik pravidel

Vysoké teploty a pražící slunce jsou pro pěstování trávy docela výzva. Proto poradíme, kdy a jak zalévat trávník v horkém počasí a jak sekat trávník za slunečných dnů.

Jak často zalévat?

Zavlažování trávníku je nejjednodušší způsob, jak se o něj starat. Nejprve musíte vědět, jak často v létě zalévat trávník. Pravidelnost rozhoduje o úspěchu. Pokud je trávník před domem starý pouze jeden rok, vyžaduje každodenní zálivku, protože tráva ještě dobře nezakořenila. Pravidelně, ale méně často můžete zalévat o něco starší trávník. Ten zezelená, když se zavlažování omezí na pravidelné kropení po dvou až třech dnech.

Mohlo by vás zajímat:  Kupovaná hnojiva lze v klidu nahradit tím, co bychom jinak doma vyhodili

Vydatné zavlažování trávníku v létě zajistí, že se voda dostane až ke kořenům trávy. Díky tomu máte jistotu, že neplýtváte cennou surovinou. Příliš malé množství vylité vody způsobí, že se rychle odpaří a tráva nebude správně zavlažována. Zalévání trávníku v létě by mělo být prováděno ráno, kdy půda ještě není příliš teplá.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak správně sekat?

Sekání v létě by mělo být omezeno na maximálně 2/3 výšky trávníku. Zejména ve velmi horkém počasí se vyplatí sekat tak, aby tráva nebyla kratší než 5–6 centimetrů.

Mohlo by vás zajímat:  Šest způsobů, jak zbavit zahradu úporného pýru

Péče o trávník v létě

Je dobré si uvědomit, že v horkých dnech potřebuje trávník 20 až 30 litrů vody na 1 m². Dalším pravidlem, které je třeba mít na paměti, je zálivku rozdělit do dvou dávek a trávník zalévat vydatně každé tři až čtyři dny. Nemělo by se zalévat během dne, ale spíše brzy ráno nebo pozdě večer kvůli velkému teplotnímu rozdílu a odpařování vody.

Rovněž stojí zato pamatovat na správné nabroušení nožů sekačky před sekáním. Sekání trávy tupým nástrojem trhá její okraje, což způsobuje rychlejší vysychání.

Mohlo by vás zajímat:  Hnojivo z banánových slupek prospěje domácím i zahradním rostlinám

Jak hnojit?

Hnojení trávníku v létě by mělo probíhat tehdy, když je půda mírně vlhká a samotná tráva suchá. Hnojivo se dobře rozpustí a vsákne do půdy, pokud se ošetření provádí před deštěm. Hnojivo je třeba rovnoměrně rozprostřít a poté vydatně zalít. Tím se z trávy spláchne veškeré hnojivo, které může poškodit nože.

Zdroj: https://www.thisoldhouse.com/lawns/21244213/summer-lawn-care-tips
Přidat na Seznam.cz