Colony Aphids Ants Garden Plants (1)

Úhlavní nepřítel všech zahrádkářů je v plné síle. Zbavte se mšic konečně jednou provždy

Mšice živící se rostlinami jsou opravdovým problémem každého zahrádkáře. Přestože jsou malé velikosti, dovedou zničit klidně celou zahradu. Existuje však snadný způsob, jak se jich zbavit. Stačí použít zeleninu, která se najde snad v každé kuchyni.

Jak poznáte mšice?

Mšice jsou škůdci, kteří se mohou živit téměř jakoukoli rostlinou. Často ji poškozují a přenášejí na ni nemoci. V závislosti na druhu se liší velikostí. Obvykle mají dva až pět milimetrů. Nejčastěji mají typicky černou barvu, ale zdaleka to není jediný odstín, který mohou mít. Mají kulaté nebo protáhlé tělo a výrazný kousací a sací ústní aparát k vysávání šťávy z rostlin. Většinou se zaměřují na mladé výhonky, listy a poupata.

Mohlo by vás zajímat:  Vyhodit banánovou slupku je největší chyba. Rostliny doma i venku za ni poděkují bujným růstem

Jak bojovat se mšicemi?

Mnoho lidí, kteří se chtějí zbavit mšic, sáhne po chemických přípravcích. Místo toho můžete použít domácí řešení, které je nejen levné, ale i účinné. V boji proti mšicím se vyplatí používat samostatně připravené odvary z cibule a česneku. Tato zelenina se nachází téměř v každé domácnosti a díky svým vlastnostem je schopna chránit rostliny proti mšicím.

Zdroj obrázku: Freepik

K přípravě cibulového nálevu zalijte 80 g nadrobno nakrájené cibule 1 litrem vody. Je třeba tuto směs vařit asi 30 minut a poté nechat vychladnout. Chcete-li připravit česnekový nálev, nasypte 200 g strouhaného česneku do 1 litru vody a nechte 24 hodin odstát. Po dni je připraven k použití. Postřik cibulí a česnekem je ekologický způsob, jak zbavit rostliny mšic. Přípravky lze používat bez ředění.

Mohlo by vás zajímat:  Tyhle exotické krásky se jen tak s něčím nespokojí. Důkladnou péči ale ocení nádhernými květy

Jak roztok aplikovat?

Na postižené rostliny aplikujte obě směsi zvlášť pomocí lahve s rozprašovačem. Nanášejte směs pravidelně od kořínků až ke stonkům a snažte se postupovat skutečně pečlivě a metodicky. Výhodou tohoto řešení je samozřejmě to, že se jedná o zcela ekologickou metodu, která nijak neškodí přírodě. Přibližně po dvou dnech postřik opakujte a pak také vždy, když je to opět potřeba.

Zdroj: https://homeguides.sfgate.com/control-aphids-onion-43022.html
Přidat na Seznam.cz