Skalka1

Krásně udržovaná skalka je chloubou zahrady. Některé květiny jí obzvláště sluší

Na jaře je nejvyšší čas si naplánovat veškeré práce na zahradě, které chcete přes léto stihnout. Patří mezi ně také péče o skalku nebo zahradu celkově. Jestli nevíte, jaké květiny vybrat, aby se na skalce vyjímaly a dobře se jim na ní dařilo, v článku si přečtěte několik tipů na druhy rostlin, které se budou hodit.

Na skalku se hodí trvalky, které vydrží déšť i vítr

Vhodné budou například zahradní brusinka nebo trvalky, které potřebují vlhkou půdu a kvalitní hnojivo. Většina z nich snese ostré slunce nebo i stín, vybírat musíte podle toho, kde máte skalku umístěnou. Brusinka je dekorativní rostlina, která kvete od dubna do května a navíc příjemně voní. Svou vůní přitahuje veškerý hmyz, a tak v létě může znovu rozkvést. Letní kvítky ale nejsou v tak hojném počtu. Má ráda slunná místa a úrodnou půdu.

Mohlo by vás zajímat:  Ozdobnice obrovská vyroste až do 4 metrů. Tato okrasná tráva je vhodná jako živý plot
Zdroj obrázku: Freepik

Vysadit si můžete také pelargónii, která se hodí na zdi i skalky, její květy vás budou těšit neustále od května až do konce září a jsou červené, růžové nebo bílé barvy. Třemdava bílá má ráda ostré slunce a vápenitou půdu. Díky éterickým olejům, které vylučuje, je rostlina cítit po citronu a skořici. Kvete ale až po více než třech letech.

Vybrat si můžete rostliny, které po skalce vytvoří husté koberce

Povijnice laločnatá zaujme plíživými a rozvětvenými výhonky. Její květy jsou růžové, lila nebo bílé a můžete se jimi kochat od května do června. Tato květina potřebuje hodně slunce a kvalitní půdu. Můžete si ji také vysadit do květináče a další sezonu zasadit na trvalé místo na zahradě.

Mohlo by vás zajímat:  Balkonové rostliny potřebují během zimy správnou ochranu. Na jaře budou ještě krásnější
Zdroj obrázku: Freepik

Trvalka kuklík kvete od května do června bílými nebo růžovými kvítky. Hodí se nejen na skalku, ale také mezi kameny. Má ráda propustnou a vlhkou půdu, ale ne vyloženě mokrou. Pokud jí zajistíte dostatek slunce, její květy budou v hojném počtu.

Zdroj: https://www.thespruce.com/rock-garden-plants-2132908
Přidat na Seznam.cz