Dandelion 2232626 1280

Krásná zahrada jako z pohádky bez zásahu chemie. Přírodní hnojiva budou nejlepší cestou

Pravidelné hnojení je to nejlepší, co můžete pro vaše květiny udělat. Správně zvolené hnojivo dokáže zázraky s jejich vzhledem a schopností růstu a pořídíte ho v každé drogerii a obchodech se zahradnickými potřebami. V těchto průmyslově vyráběných hnojivech se ale mohou vyskytovat pomocné chemické látky, kterým se s těmito tipy úplně vyhnete.

Zbytky z kuchyně nevyhazujte

Měli jste včera k obědu řízky a zbyla vám spousta vaječných skořápek? Vyhodit je by byla velká škoda, zvlášť když víte, kolik obsahují vápníku a jak je pro vaše rostlinky důležitý. Raději je rozdrťte v hmoždíři na jemný prášek a zasypejte jimi okolí květin. Vyplatí se odhrnout vrchní část zeminy, nasypat skořápky a zase přikrýt, dostanou se tak lépe ke kořenům.

Mohlo by vás zajímat:  Po zahradním jezírku touží každý. Dejte mu ten pravý ráz správnými rostlinami

To platí i pro případ, že vám zbyde voda po vaření brambor nebo jakékoli zeleniny. Tento vývar obsahuje cenné živiny a škrob, který urychluje růst květin. Přelijte si zbylou vodu do láhve a průběžně používejte jako hnojivo. Dejte ale pozor, aby voda nebyla osolená.

Zdroj obrázku: Pixabay

Skvělou službu vám prokáže i obyčejná slupka od banánu. Ta je bohatá na draslík a hořčík, tedy látky, které jsou nezbytné pro zdravý růst rostlin. Pokud takto přihnojíte rajčata a okurky, zlepšíte tím navíc jejich chuť. Jednoduše nakrájejte slupku na kostičky a promíchejte se zeminou v bezprostředním okolí sazenic.

Mohlo by vás zajímat:  Dosnu indickou si zamilujete. Pokud jí věnujete dostatek času, odvděčí se nádhernými květy

Kvasnice nejen na pečení

Droždí je bohaté na minerály a zlepšuje půdní mikroflóru, což vaši úrodu posílí a podpoří v růstu. Jako malý bonus dokážou kvasnice eliminovat škodlivé mikroorganismy, které by přemnožením mohly rostlinky poškodit. Smíchejte 30 g kvasnic s půllitrem teplé vody a nechte vychladnout. Používejte na přihnojování pravidelně, ale v malém množství.

Zajímavým tipem je hnojení pomocí vody z akvária. Při jeho čištění si použitou vodu uchovejte v lahvích a používejte ji na pravidelné zalévání. Obsahuje totiž veškerou potřebnou výživu pro posílení rostlin a bohatou úrodu.

Zdroj: https://www.farmersalmanac.com/8-homemade-garden-fertilizers-24258
Přidat na Seznam.cz