Echinacea

Pro vytížené zahrádkáře přinášíme tip na nenáročné rostliny, které uchvátí nádhernými květy

Pokud máte zahradu, jistě chcete, aby byla krásná, rozkvetlá a bylo vám zde příjemně. Často jsme ale velmi nerozhodní v tom, které rostliny do naší zahrady zasadit. A to pouze z toho důvodu, že máme strach o neposkytnutí dostatečné péče. Možná máte méně času a bojíte se, že vám budou rostliny především v horkém počasí vadnout. Naštěstí ale existují rostliny, které dokážou růst i v suché půdě a bez potíží přežijí na slunných místech.

Peruánský keř

Peruánský keř je nejen krásný, ale také odolný a rychle roste. Díky rozrostlému kořenovému systému dokážou kořeny čerpat vodu z velmi hlubokých vrstev půdy. Keř potřebuje úrodnou půdu a může být umístěn na slunném místě. Také je dobré, abyste jednou za rok keř ořízli, jinak by mohl dorůst až do čtyř metrů. Peruánský keř na vás zapůsobí svým vzhledem. Má malé květy, které kvetou už na jaře a krásně voní.

Mohlo by vás zajímat:  Nádherné hortenzie mohou namísto kvetení strádat. Nejčastějším problémům lze předejít
Zdroj obrázku: Freepik

Echinacea fialová

Jedná se o trvalku, která přitahuje pozornost svými krásnými jasně fialovými květy, jež mohou mít průměr až 12 centimetrů. Rostlina má charakteristický střed, který přitahuje medonosný hmyz a motýly. Echinacea upřednostňuje slunná místa a poměrně úrodnou půdu a také snese velké sucho. Kvete od července do října. A jakmile udeří chlad, květy ostříhejte a usušte na čaj. Echinacea je úžasná léčivka, která podpoří vaši imunitu.

Levandule

Jednou z nejkrásnějších rostlin je jisto jistě levandule. Jakmile vykvete, vytváří krásné shluky fialových květů. Celkově rostlina může dorůst do 50 centimetrů. Levandule krásně voní a lze ji využít pro dekorativní i léčivé účely. Můžete ji umístit usušenou do spíže nebo do skříně na odlákání molů. Levandule vyžaduje slunné místo a nevyžaduje častou zálivku.

Mohlo by vás zajímat:  Pelargonie vonná nesmí chybět na žádném balkoně. Je cenná nejen pro své podmanivé kouzlo
Zdroj obrázku: Freepik

Karolínská juka

Juka má krásné květy krémově bílé barvy, které se objevují na přelomu června a července. Juka bude ozdobou každé zahrady. Nejlepší je zalévat ji opravdu velmi minimálně. Má rozsáhlý kořenový systém, který je odolný vůči mrazu a škůdcům.

Zdroj: https://www.bobvila.com/slideshow/30-plants-for-your-easiest-garden-ever-51017
Přidat na Seznam.cz