Tomatoes 1561565 1280

Bohatou úrodu rajčat a okurek zajistí správné hnojivo. To nejlepší stojí pár korun

Pěstování rajčat nebo okurek se vyplatí, protože tím ušetříte spoustu peněz. Nic se nevyrovná chuti domácí zeleniny nebo ovoce, je ale nutné jim dodávat správné živiny, které jejich růst podpoří. Než budete svoje plody jíst, je nutné jim dodat správnou péči a také ochranu před možnými chorobami. Jestli nevíte, jak je přirozeně ošetřit, a nejste milovníkem chemických přípravků, poradíme, jaké prostředky použít.

Co by nemělo chybět v péči o zeleninu na zahradě?

Jestli máte čas nebo chuť chodit do obchodů, můžete si v nich zakoupit přípravky, kterými podpoříte růst ovoce i zeleniny. Jestliže ale nechcete chemii, můžete si doma vyrobit vlastní přípravky, kterými dodáte zelenině i ovoci potřebné živiny. Jedním z produktů může být droždí nebo mléko. Jsou to ekologická řešení, která jsou levná a navíc opravdu fungují.

Mohlo by vás zajímat:  Podzimní listí není žádný zbytečný odpad. Pomůže trávníku, rostlinám i roztomilým ježkům

Rajčata a okurky jsou oblíbenými druhy zeleniny, které najdete ve většině zahrad. Není divu, že se každý snaží o to, mít ve své kuchyni také vlastnoručně vypěstované plody. Můžete jich mít dostatek a ušetřit tak spoustu peněz. Bohužel, zeleninu mohou snadno napadnout nejen škůdci, ale také různé choroby. Rajčata může postihnout plíseň, stejně jako okurky. Poznáte ji podle hnědých nebo žlutých skvrn.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si připravit kváskové hnojivo a postřik?

Jak si můžete připravit kváskový sprej, který bude fungovat na rajčata a okurky? Je to velmi snadné. Na přípravu postřiku si připravte 100 gramů pekařského droždí a také 0,5 litru tučného mléka. K tomu ještě 10 litrů vody a za chvíli budete mít hotovo. Smíchejte droždí s mlékem a poté roztok nalijte do vody. Následně ho můžete nalít do rozprašovače a nastříkat na samotné rostliny. Jednou týdně bude stačit k tomu, aby byla zelenina zdravá.

Mohlo by vás zajímat:  Čerstvé bylinky ze supermarketu málokdy přežijí přenos domů. Zachrání je několik kroků

Droždí je skvělým prostředkem pro zdraví rostlin. Obsahuje draslík, fosfor nebo vitaminy skupiny B. Můžete ho přidat nejen do této směsi, ale používá se především při pečení pečiva. Kvasnice jsou ale také houby, takže si dávejte pozor na množství, které rostlinám dáváte.

Zdroj: https://garden-en.desigusxpro.com/tomat/60-podkormka-drozhzhami.html
Přidat na Seznam.cz