Watercolor Paris Balcony 5262027 1280

Balkónové rostliny, které už můžou ven

Ne všechny balkónové rostliny nesnesou přízemní mrazíky. Obecně se říká, že rostlinky se mají dávat ven až v půlce května. Platí to pro většinu rostlin, ale rozhodně ne pro všechny. Parádu na balkóně si můžete udělat už teď. Jen musíte správně a pečlivě vybírat, které rostliny takové trochu bojové podmínky s přízemními mrazíky, větrem a výkyvy teplot zvládnou. Vybrat se ale dá, níže najdete výběr rostlin, které už mohou na balkón klidně teď hned.

Macešky

Macešky jsou jedny z těch rostlin, které nestále jarní podmínky s přízemními mrazíky perfektně zvládají. Není nutné je na noc schovávat domů ani přikrývat. Na venkovních parapetech vám mohou dělat radost už teď. Koupíte je v mnoha různých barevných variacích, můžete si s nimi tak hrát a vytvářet v truhlíkách zajímavé barevné kombinace. Vydrží polostín i stín a postačí jim mírně vlhká půda.

Mohlo by vás zajímat:  Plektrant doma nebo na balkoně odežene komáry
Zdroj obrázku: Freepik

Sappeas

Rostlinka, která kvete temně modrou barvou. Sama moc krásy nenadělá, mnohem hezčí je zasadit ji do trsu s dalšími stejnými rostlinami. Kvete až od dubna, ale ven ji v truhlíkách můžete dát už teď. Mají rády přiměřeně vlhkou půdu. V mokru brzy uhnijí, je pro ně lepší spíše sušší půda než mokřejší. Zároveň také nesnesou stín ani přímé sluneční světlo. Nejvhodnějším stanoviště je pro ně polostín nebo rozptýlené světlo bez přímých slunečních paprsků.

Mohlo by vás zajímat:  Z přírody mizí rostliny a včely umírají. Zachraňme je výsadbou medonosných květin
Zdroj obrázku: Freepik

Zahradní sedmikrásky

Zahradní sedmikrásky se vyznačují svou rozsáhlou barevnou variací. Tím se velmi odlišují od těch lučních, které známe pouze bílé barvy. Kromě toho jsou květy zahradních sedmikrásek mnohem větší a stonky vyšší. Mají rády slunná místa, ale zvládají docela dobře i polostín. Půdu potřebují neustále vlhkou, ale nesmí být mokrá. Vytváří nádherné trsy. O tyto rostliny je třeba se starat a odstraňovat zvadlé květy, jinak se nebudou tvořit poupata a nové květy. Velmi dobře se množí pomocí semen, které padají z uzrálých květů dolů do země a množí se tak samovolně.

Zdroj: https://www.norhart.com/blog/2019/05/15/ideal-plants-for-an-apartment-balcony/
Přidat na Seznam.cz