Lemons 2039830 1920 (1)

Kouzelné žluté ovoce se doma neztratí. Navrátí lesk povrchům a odstraní skvrny

Vůně citronu nás vždy dokáže povzbudit. A to nejen po psychické, ale i fyzické stránce. Citron je nabitý důležitými živinami pro tělo, především vitamínem C a B. Každý z nás by si měl takové ovoce dopřát každý den. Ale věděli jste, že lze citron mimo jídla a pití využít i při úklidu? Že ne? Rádi vám různé způsoby čištění prozradíme. Provoňte vaši domácnost pomocí citronu. 

Odstraňovač vodního kamene 

Citronová šťáva bude vhodná pro odstranění vodního kamene z povrchů, jako jsou dlaždice, baterie, umyvadla, ale i toalety. Na umyvadlo či baterii bude stačit, když rozkrojíte citron a budete s ním potírat vodní kámen. Na toaletu vymačkejte dva citrony a nalijte šťávu do rozprašovače, použijte dle potřeby. Pokud máte silně zanesené baterie, namočte odličovací tampon do citronové šťávy a nechte ho umístěný přes noc na vodním kameni. Ráno odstraňte a umyjte. Pokud chcete odvápnit konvici, nalijte do ní studenou vodu se šťávou z citronu a nechte stát do rána. Ráno vyvařte a máte hotovo.

Mohlo by vás zajímat:  Borůvky i maliny mohou vést až ke smrti. Na nebezpečí ukryté v lese myslí málokdo
Zdroj obrázku: Pixabay

Lesklé povrchy

Veškeré chromované povrchy lze vyleštit pomocí citronu. Stačí hadřík nebo nanést šťávu z citronu přímo na povrch například sprchové hlavice nebo madel na lince. Můžete šťávu nalít do lahve s rozprašovačem a nastříkat na povrchy. Nechte působit, poté opláchněte a utřete do sucha. Šťávou lze také vyleštit sklenice. Stačí, když do nich dáte pár kapek a papírovou utěrkou je vyleštíte.

Odstraňovač skvrn

Citronová šťáva dokáže odstranit skvrny od čokolády, trávy a jiné. Vymačkejte šťávu přímo na skvrnu, nechte patnáct minut působit a poté opláchněte pomocí mýdlové vody.

Mohlo by vás zajímat:  Letní mlsání z lesa. Dopřejte si plné hrsti borůvek, posílíte své zdraví
Zdroj obrázku: Pixabay

Pryč s plísní

Dokonce odstraní i plíseň, a to velmi účinně. Například na plastovém rámu okna, ve sprchové vaničce a jinde. Stačí, když vytvoříte hustější kaši pomocí sody a citronové šťávy. Místo sody můžete použít prášek do pečiva. Okenní rámy vyčistěte pomocí zubního kartáčku a poté otřete mokrým hadříkem.  

Přidat na Seznam.cz