Fluffy Cat Laying Shelves Around Plants Home Lazy Domestic Pet Hiding Houseplants

Domovy skrývají pro naše mazlíčky nečekané nebezpečí. Oblíbené pokojovky je mohou i zabít

Byty a domy jsou stále častěji vyzdobeny květinami. Jejich přítomnost má mnoho výhod, nejenže zútulňují interiér, také dokážou zlepšit domácí klima. Přidávají potřebný kyslík a filtrují vzduch, čímž odstraňují toxiny šířící se po pokojích. To, co je však dobré pro lidi, nemusí být vždy vhodné i pro naše čtyřnohé mazlíčky. Zvědavá zvířata, hlavně během naší nepřítomnosti, mohou zkonzumovat část rostliny, která může být jedovatá.

Jedovaté rostliny

Rostliny přítomné v domácnostech jsou většinou jedovaté. Látky, které obsahují, ohrožují nejen lidské zdraví, ale také zvířata přítomná v domácnosti. Samotný jejich dotek samozřejmě nikoho neohrožuje, ale jejich ukousnutí může vyvolat u zvířete vážné zdravotní potíže.

Mohlo by vás zajímat:  Živé rostliny patří do každého interiéru. Jak z nich vytvořit úžasnou dekoraci?

Otrava, selhání ledvin, ochrnutí dýchacích cest, ztráta vědomí, a dokonce i smrt jsou nejběžnějšími důsledky vstupu jedovatých látek do těla. Křídlové květy, zamiokulkasy, dracény, fíkusy a ještě populárnější monstery mohou být nebezpečné pro zdraví a život. Proto stojí za to pěstovat doma rostliny, které jsou bezpečné pro lidi i pro naše čtyřnohé přátele.

Zdroj obrázku: Freepik

Vhodné rostliny

Chamaedorea je jednou z nejpopulárnějších palem, které pěstujeme v našich domovech. Abyste dosáhli působivých rozměrů, musíte čekat dlouho, protože roste poměrně pomalu. Chamaedorea se vyznačuje dlouhými a četnými stonky, které jsou pokryty pernatými zelenými listy. Vyhovuje jí polostín nebo světlá poloha, ale ne přímo vystavení slunečním paprskům.

Mohlo by vás zajímat:  Kaktusy jsou na pěstování nenáročné, přesto své zvláštní požadavky mají

Rostliny ze třídy Polypodiopsida nejsou nic víc než známé a populární kapradiny. Ve většině případů jsou bezpečné pro lidi a zvířata. Při rozhodování o jejich pěstování stačí, abyste jim poskytli polostínovou pozici. Tyto rostliny mají rády vlhkost, takže se často musí napojit malým množstvím vody a zároveň dávat pozor, aby nebyly přemokřené.

Zdroj: https://www.homestolove.com.au/13-common-houseplants-that-are-poisonous-to-pets-5073
Přidat na Seznam.cz