Rozmaryn1

Rozmarýn navrací do rovnováhy tělo i mysl. Navíc dokonale pečuje o ženskou krásu

Rozmarýn je bylina, která se hodí nejen do kuchyně, ale využijete ji také v kosmetice a při péči o pokožku. Můžete si například vyrobit různé zábaly nebo ho použít ve formě esenciálního oleje do aromalampy. Uvolníte tak tělo i mysl a budete se cítit mnohem lépe. Hodně lidí rozmarýn přirovnává k mátě, protože má velmi silnou vůni i chuť.

Rozmarýn se přidává také do parfémů

Pro jeho nezaměnitelné aroma se často přidává do různých parfémů a kolínských vod. Pro výrobu oleje se používají hlavně jeho kořeny. Rozmarýn pomůže od špatné nálady, bojuje proti bolestem hlavy nebo posílí soustředění. Stačí ho přitom jen nalít do aromalampy a užívat si jeho vůni.

Mohlo by vás zajímat:  Myši z domu vypudí specifické vůně. Použít lze také pasti, které hlodavcům neublíží
Zdroj obrázku: Freepik

Aromaterapie dokáže uvolnit napětí, zbavit stresu i úzkostí. Rozmarýn navíc posiluje krevní oběh. Rozmarýn se v léčitelství používá také při dně nebo revmatismu, úspěšný je také v oblasti jater, jejichž činnost zlepšuje. Vyrobit si z něj můžete různé zábaly na tělo i vlasy. Pokud si uděláte obyčejný odvar, působí jako dezinfekce na menší rány nebo ekzém.

Domácí trik s rozmarýnem pomůže napnout pokožku

Jestli nevíte, jak docílit toho, aby pokožka v dekoltu byla napjatá a zpevněná, můžete použít právě rozmarýn. Stačí nalít vroucí vodu na dvě lžíce sušeného nebo čerstvého rozmarýnu, na deset minut nechat stát a mezitím si v misce rozmíchat žloutek. Do něj přidejte nálev a také lžíci medu.

Mohlo by vás zajímat:  Vbočené palce vypadají nenápadně, později působí bolest na každém kroku. Úlevu přinese bylinný odvar
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Dva velké kousky gázy namočte v tekutině. Jeden kousek omotejte kolem krku, druhý dejte na oblast výstřihu. Po pěti minutách vyměňte obvazy za nové. Za dalších pět minut gázy sundejte a opláchněte místa teplou vodou. Obklad má zpevňující účinky na pokožku v místě krku a dekoltu – halenky s výstřihem budou vypadat mnohem ženštěji. Dejte ale pozor, aby se na pokožku nedostal ve větším množství, protože ji může podráždit. Vyhnout by se mu měly také těhotné a kojící ženy.

Zdroj: https://timesofindia.indiatimes.com/life-style/beauty/rosemary-for-your-skin/articleshow/20925095.cms
Přidat na Seznam.cz