High Angle Bathroom Towels Arrangement

Oživte svou koupelnu drobnými doplňky a příjemnou vůní. Bude vždy svěží a čistá

Svátky jsou časem, který často vede ke změnám. Velký úklid nás také motivuje ke změně něčeho v domácnosti. Jedním z pokojů, které by mohly potřebovat změnu, je často koupelna. Pokud uvažujete o změně něčeho ve své koupelně, přinášíme vám několik osvědčených triků.

Zakryjte chladnou podlahu

Začněme pěkným kobercem. Většina z nás si jistě nedokáže představit, že by se dostala z koupele přes studené dlaždice. Koberec by měl být na dotek měkký a chlupatý, aby se na něm mohly sušit mokré nohy. Nezapomínejte také na to, aby se často měnil a čistil, aby se do něj nezachytily mikroby a aby vždy voněl svěžestí, nikoli vlhkostí.

Mohlo by vás zajímat:  Šťavnaté červené ovoce zanechává obzvláště odolné skvrny. Ale nezoufejte, máme pro vás účinné řešení

Základem koupelny je také čistý ručník, který dokáže absorbovat nejen vodu, ale také zbytky kůže. Pamatujte, že ve vlhkých a teplých vláknech ručníků se bakterie množí velmi rychle. Proto by měl mít každý člen domácnosti svůj vlastní ručník, pokud možno jeden pro tělo a druhý pro obličej. Nechávejte ručníky uschnout a vyměňujte je nejlépe nejméně jednou týdně a perte při vysokých teplotách.

Zdroj obrázku: Freepik

Vonné svíčky a příjemná vůně

Mýdlo v kostce není dobrou volbou, protože se na něm hromadí spousta bakterií. Pokud chcete obnovit koupelnu, vyměňte kostku mýdla za tekuté mýdlo. Vyberte si pěkný dávkovač a příjemnou vůni mýdla a okamžitě se budete cítit lépe. Tekuté mýdlo se snáze používá a je hygieničtější. Vonné svíčky také zpříjemní koupelnu. Stačí si je pořídit a esteticky je nastavit. Stojí za to vybrat svíčky podle barvy koupelny.

Mohlo by vás zajímat:  Šálek čaje příjemně zahřeje, dva oblíbené druhy ale také pomohou zhubnout

Pokud se vám nelíbí svíčky, můžete je nahradit vonnými tyčinkami. Nejenže voní krásně, ale jsou také moderním doplňkem interiéru. Dalším důležitým problémem je sprchový závěs, který je také stanovištěm pro bakterie. Často ho zapomínáme pravidelně vyměňovat. Nejlepší je to dělat každé tři měsíce, protože se zde hromadí i jiné mikroorganismy, které mohou být po určité době nebezpečné pro naše zdraví.

Zdroj: https://www.mydomaine.com/how-to-make-bathroom-smell-good-5200534
Přidat na Seznam.cz