Domesticated Gray Cat Playing Grassy Lawn Beautiful Day

Kočky pouštěné ven je důležité chránit

Kočka jakožto tvor zvědavý ráda podniká výpravy ven. Někteří majitelé ani kočky doma nedrží a dopřejí jim volnost. Záleží na kočce, některá se bude držet v blízkosti domu, jiná se odváží od obydlí vzdálit, klidně se vydá na druhý konec města. Je nutné dát si pozor, protože kočku mohou ohrozit nejen řidiči, překvapení mohou čekat kdekoliv.

Dovolit kočce opustit bezpečí obydlí?

Každý majitel si může zvolit, zda kočku pustí ven, nebo ji bude nechávat jen doma. Zajistit bezpečí je nutné i v případě, že jde pouze na zahradu. Jedna z možností je postavit na zahradě voliéru, která bude propojená s domem. Nebo lze celou zahradu ohradit a zabránit tak kočce v útěku. Pokud se vydáte s kočkou mimo zahradu, můžete ji vést na vodítku. Některé kočky však budou naprosto spokojené i jen s pobytem na balkoně, který je možné ještě zabezpečit třeba sítí.

Mohlo by vás zajímat:  Nedostatek fosforu ohrožuje venkovní rostliny hlavně v zimě. Dodat jim ho lze jednoduše

Kočkám, které jsou zvyklé pouze na pohodlí domova, ale pak se ocitnou venku, už pobyt doma nestačí. Začnou být zvědavé a pudy je táhnou ven. Stejně jako to zažíváme se psy, kočka může stát u vchodových dveří a prosit o vypuštění. Pokud bydlíte ve městě, je nutná zvýšená opatrnost, protože by vašeho mazlíčka mohlo přejet auto nebo by mu mohl ublížit cizí člověk.

Zdroj obrázku: Freepik

Venku pobývající kočky nechte raději očipovat

Kočku, která tráví většinu času venku, je dobré nechat očkovat. Důležité je i pravidelné odčervování. Pro snadnější navrácení při případné ztrátě je důležitý čip. Dobré je na obojku uvést adresu. Nedoporučuje se na obojek připínat rolničky ani nic jiného, co vydává zvuky, kočky by tento zvuk mohl rozrušit.

Mohlo by vás zajímat:  Letní dovolená se blíží, nezapomeňte na ni ale připravit domácí rostliny

Od určitého věku by se kočky měly kastrovat, protože pak neopustí nejbližší okolí bydlení. Kočky se rády zdržují na místech, kde dostanou něco k jídlu, většinou tak chodí na jedno místo, kde na ně vždy čeká nějaké to jídlo. V dnešní době chodí kočky na vodítku úplně běžně. Zejména ve městech je pak možné vidět krásné rasy na procházce se svými majiteli.

Zdroj: https://www.worldsbestcatlitter.com/2021/11/7-ways-to-keep-your-outdoor-cat-safe/
Přidat na Seznam.cz