Green Grass Close Up Macro Top View Background

Díky novému osetí se trávník po zimě znovu probudí v hustý zelený koberec

Pokud byla zima bohatá na sníh, bude na jaře váš trávník potřebovat hodně péče. Dělejte pravidelnou regeneraci svého trávníku, protože jedině tak se ukáže, že se o něj dokážete postarat a na hustém zeleném koberci nebudou vznikat prázdná místa. Nemusíte se přitom namáhat, abyste trávu správně zaseli. Je to velmi jednoduché, pokud znáte základní pravidla.

Výsev proveďte hned, co zjistíte, že je to potřeba

Pokud budete s výsevem čekat, můžete se dočkat pouze toho, že tráva na prázdných místech už vůbec nevyroste. Místo ní se může objevit plevel a mech, kterých se těžko zbavíte. Půdu si nejdříve připravte. Promíchejte ji a urovnejte, myslete přitom na to, že čerstvá zemina má větší objem. Teď ještě nemusíte přihnojovat, protože tato místa by byla jinak barevná než zbytek trávníku.

Mohlo by vás zajímat:  Meruňkové zavařeniny bychom neměli soudit podle obalu, zdání klame

K výsevu pak používejte směs trav, kterou jste použili na předchozí výsev. I když se to může jevit jako nepodstatná věc, v budoucnu byste pak poznali rozdíl. Z tohoto důvodu se vyplatí ponechat si obal od trav, kde najdete přesné složení. Dbejte také na použité množství. Poté bude nutné zapamatovat si techniku setí. Při menší ploše můžete trávu vysít ručně, ale pokud máte velkou zahradu, můžete si pomoci jinými způsoby.

Zdroj obrázku: Freepik

Substrát musí být neustále vlhký

Semínka si dejte do nádoby a poté je rozložte na plochu. Dbejte na to, abyste semínka neztratili kvůli větru nebo jiným vlivům. Rozložte je nízko nad zem, aby je vítr neodnesl. Poté zasypte velmi tenkou vrstvou zeminy, maximálně do výšky jednoho centimetru. Použít můžete i rašelinový substrát. Promíchejte hráběmi a máte hotovo!

Mohlo by vás zajímat:  Pozvěte na svoji zahradu zvířecí přátele, pomohou v boji proti škůdcům

Pak už jen stačí sledovat, jestli je substrát neustále vlhký. Po pár dnech pak uvidíte, že za zasetých semínek vyrašila tráva, a do podzimu už by prázdná místa měla být zaplněna trávou natolik, že nepoznáte, že jste je na jaře osadili novou trávou.

Zdroj: https://www.scotts.com/en-us/library/grass-grass-seed/how-plant-grass-seed-new-lawn
Přidat na Seznam.cz