Womans Hands Gloves Planting Young Cactus Plant Pot Hobbies Leisure Indoor Plants Home Gardening Potted Friends Concept

Klasické květináče jsou už nuda. Inspirujte se originálními nápady na pěstování květin

Květiny doma i na zahradě jsou těmi nejkrásnějšími ozdobami, které můžete mít. Oživíte jimi prostor, zaplníte domov jejich vůní, a pokud hledáte způsoby, jak květiny vysázet, aniž byste potřebovali květináč, poradíme několik tipů. Vyzkoušejte některý z nápadů a už nikdy nebudete chtít kupovat obyčejné květináče.

Hodit se budou staré židle i vědra

Místo květináče můžete použít například starší židli. Stačí ji jen obrousit, natřít oblíbenou barvou a do místa, kde je sedák, vyříznout otvor a umístit sem rostliny. Židle se pak hodí na terasy nebo balkony. Použít můžete také vědro, které bude kontrastovat se zelení rostlin. Kbelík si můžete koupit nebo použit starší, co máte doma. Natřete ho barvou, zabalte do látky a jinak ozdobte. Bude originální dekorací.

Mohlo by vás zajímat:  Nasušte si ovoce do zásoby a užijte si zdravou svačinku kdykoli

Nevíte, jak využít staré porcelánové hrnky? I ty mohou posloužit jako speciální květináče. Do menších hrnečků se budou hodit bylinky, které můžete mít v kuchyni na parapetu. Kuchyňské nádobí celkově je vhodné jako květináče. Výsadba květin vás bude o to více bavit, protože si nádobí můžete nejen ozdobit podle sebe, ale také využít starší nádobí po babičce.

Zdroj obrázku: Freepik

Palety, které vidíte ve stavebninách, poslouží skvěle

Palety mají univerzální využití. Můžete z nich vyrobit nejen skvělý nábytek, ale hodí se také jako květináče nebo truhlíky pro vaše rostliny. Nechat je můžete na zahradě a použít je na pěstování zeleniny. I obyčejné plechovky můžete použít jako květináče. Budou se hodit na malé rostliny nebo jako základ pro výsadbu nových.

Mohlo by vás zajímat:  Plýtvání jídlem je globální nešvar, který zatěžuje životní prostředí. I malé změny znamenají hodně

Stejně jako plechovky využijete také zavařovací sklenice. Ty nemusíte kupovat, stačí omýt ty, které vám doma zbyly například po marmeládě. Existuje spousta velikostí a podle toho vybírejte i rostliny, které budete sázet. Cedník můžete použít nejen jako květináče, ale díky úchytům ho můžete pověsit na provaz nebo řetěz.

Zdroj: https://www.natria.com/learn/rose-flower/10-steps-growing-plants-seed
Přidat na Seznam.cz