Summer Green Grass Covered With Pure Dew

I trávník potřebuje správnou péči, aby se na jaře opět zazelenal

Na zimu obvykle připravujeme své rostliny, keře, stromky a záhonky. Zanedbávat by se ale neměl ani trávník. Po posledním sečení by tráva neměla být vyšší než čtyři centimetry. Pokud počasí není příliš chladné nebo mokré, klidně můžete trávu sekat i začátkem listopadu. Nezapomeňte však, že stébla nesmí být zastřižena moc, jinak hrozí, že v zimě tráva zmrzne.

Přemokřený trávník provzdušněte

Pokud je váš trávník přelitý, posekejte ho do výšky maximálně pěti centimetrů. Provzdušněte ho vertikulátorem, který ho provzdušní a zároveň odstraní houby. Abyste se zbavili houbových chorob, postříkejte trávník speciálním postřikem. Přemokřením trpí zejména trávníky, které jsou automaticky zavlažované. Bývají pokryté houbami ve formě bílých a hnědých flíčků.

Mohlo by vás zajímat:  V zimě domov ozdobí okouzlující begonie. O jejich spokojenost se postará i začátečník

Druhým extrémem je suchý trávník. Ten se objevuje po parném létu. Podle poškození stačí do oblastí, kde je trávník spálený nebo úplně chybí, dosít novou trávu. Pokud je trávník poškozený suchem z více než dvou třetin, počkejte s dosevem raději na jaro. Plošný dosev by mohl v zimě namrznout a na jaře by z něj žádná nová tráva nevyrazila.

Zdroj obrázku: Freepik

Nezapomeňte ho přihnojit

Při hnojení trávníku na podzim používejte speciální podzimní hnojivo, které má vyšší obsah draslíku. Hnojte ideálně koncem září, než začne opravdová zima, aby se stihl ještě zregenerovat. Hnojivo pořídíte buď ve formě tekutiny, které je ideální pro dosevy, nebo v granulové formě. Dvousložkové hnojivo se používá na zdravý trávník, vícesložkové na trávník, který je napadený houbovými chorobami.

Mohlo by vás zajímat:  Magnolie mohou kvést celé jaro, na výběr je mnoho odrůd

Pokud chcete, aby byl trávník krásný a upravený i v dalším roce, přes zimu přes něj nepřecházejte. Zmrzlá stébla se snadno poškodí a stopy na trávníku zůstanou ještě několik týdnů po roztání sněhu. Pokud už přes trávník chodit musíte, používejte pokaždé jinou trasu. Trávník také dobře oploťte, aby přes něj neběhala zvířata nebo nejezdila auta. Zejména při přejetí autem se trávník regeneruje i několik měsíců.

Zdroj: https://langslawncare.com/blog/lawn-care/end-winter-early-spring/
Přidat na Seznam.cz