Young Woman Wipes Dust From Green Leaves Care Indoor Plants

Každá rostlina vyžaduje jiné podmínky, ale rozhodně se vyplatí mít nějakou doma

Rostliny, které si pořídíte v květináčích, většinou skončí na okenních parapetech domů nebo bytů. Mají hlavně dekorativní vlastnosti, ale mohou být také užitečné. Rostliny doma čistí vzduch a díky nim se budete cítit mnohem lépe. Každý by si měl domů dopřát trochu zeleně, ale jak se o takové rostliny postarat?

Každá rostlina bude chtít jiné podmínky

Velmi záleží na tom, jakou rostlinu si pořídíte. Pokud se rozhodnete pro nekvetoucí, například aloe vera nebo kapradiny, tak se o ně v podstatě nemusíte starat, protože potřebují jen mírnou zálivku. Aloe vera navíc pomůže při péči o pleť nebo uleví při popáleninách. Orchidej ale bude potřebovat speciální podmínky a jinak se budete také starat o břečťan.

Mohlo by vás zajímat:  Opadávání listů pokojových rostlin na jaře značí problém. Zásadní je včas ho rozpoznat

Orchideje potřebují nejen zvláštní hnojivo, ale také se nezalévají jako ostatní rostliny, ale staví se do vody, aby si nabraly jen tolik, kolik potřebují. Vyžadují hodně světla, ale ostré slunce je ničí. Kvetou a rostou při vysokých teplotách kolem 25 stupňů a vysoké vlhkosti – musíte jim dopřát podmínky jako mají v přirozeném prostředí.

Zdroj obrázku: Freepik

Kaktusy nebo kapradiny budou chtít jinou péči

Péče o kaktusy, palmy nebo kapradiny nemusí být vůbec náročná. Kaktusy totiž nepotřebují moc často zalévat, snesou horko i chladno, ale musíte je hnojit, nejlépe na jaře a na podzim. Rostliny horolezci máji zase rády vodu a potřebují pravidelnou zálivku. Půda by měla být vždy vlhká, ale nikdy ne promáčená. Suché listy, které na rostlině najdete, můžete oříznout, aby květinu zbytečně nevysilovaly. Břečťan skvěle čistí vzduch a také krásně vypadá.

Mohlo by vás zajímat:  Želatina pomůže zamiokulkasu zakořenit a podpoří jeho zdraví

Palmy patří mezi rostliny, které mohou zabrat mnoho místa. Ale stačí je zalévat jednou až dvakrát za týden, více nepotřebují. Je dobré jim zajistit stálou vlhkost – listy pravidelně utírejte a větrejte místnost. Můžete je mít i venku, ale nesmí být horko ani velká zima. Kapradiny jsou rostliny, které dokonale vyčistí vzduch a můžete je mít i v ložnici nebo v místnosti, kde se přespává. Nesmí ale na sluníčko, mají rády stín a také častou zálivku. Nenechávejte je v chladu a neotvírejte na ně okna, skvěle porostou při pokojové teplotě.

Zdroj: https://www.bioadvanced.com/articles/tips-healthy-houseplants
Přidat na Seznam.cz