Listy1

Čisté a lesklé listy rozzáří každou pokojovou rostlinu. K leštění lze využít jednoduchý trik

Jak jednoduše a bez chemických prostředků docílit toho, aby rostliny měly krásné a lesklé listy? Stačí jen jeden malý trik a budete mít vystaráno. Vaše rostliny budou vypadat jako zrovna přivezené z obchodu, lesk jejich listů bude patrný na první pohled. A stačí přitom tak málo!

Na čištění listů použijte banánovou slupku

Tím trikem není nic lepšího než slupka od banánu. Vnitřní stranou stačí otírat listy květin, které mají listy zaprášené nebo jinak znečištěné. Použít ale můžete také pivo, ale dejte pozor, aby již bylo bez bublinek. Pivo můžete také nalít do rozprašovače, lépe se s ním bude pracovat. Vatový tampon můžete namočit také do obyčejného mléka, což se hodí hlavně pro orchideje. Neleštěte ale spodní stranu listů, protože by se listům mohl ucpat přívod vzduchu, který potřebují ke správnému růstu.

Mohlo by vás zajímat:  Prodlužte život kytici ve váze. S několika triky vydrží květiny déle čerstvé
Zdroj obrázku: Freepik

Každá rostlina má jiné listy, což znamená, že budete potřebovat několik způsobů čištění. Mnohdy stačí jen měkký a čistý hadřík a voda, ale neplatí to pro všechny druhy rostlin. Malé listy, které mají drsný povrch, by se měly čistit jen pomocí měkkého štětečku, abyste listy nepoškodili. Mladé listy si poradí samy, čistit by se neměly vůbec, takové listy totiž ještě mají svůj původní lesk. Dlouhé listy můžete ošetřovat od prachu pravidelně.

Už nemusíte kupovat drahé prostředky na čištění rostlin

Prach stírejte, ať domácími přípravky, nebo těmi nakoupenými, dlouhými a pomalými tahy, abyste setřeli veškeré nečistoty. Postupujte od stonku ke špičce. U malých a drsných listů použijte zmíněný štětec a pohybujte rukou rychle, na listy byste neměli zbytečně tlačit.

Mohlo by vás zajímat:  Balkonové květiny potřebují řádnou péči, bez té se květů málokdy dočkáme
Zdroj obrázku: Freepik

Vyleštit je poté můžete kromě banánů také včelím voskem, ale použít můžete také citronovou šťávu. K takovému leštění si připravte sklenici převařené vody, dvě lžičky citronové šťávy a suchý hadřík. Vodu a šťávu z citronu smíchejte, do roztoku namočte hadřík a pomalými tahy listy vyleštěte.

Zdroj: https://smartgardenguide.com/how-do-you-clean-indoor-plant-leaves/
Přidat na Seznam.cz