Horse Chestnut Crop Late Summer

Kaštany zbaví nábytek červotoče, odeženou nemoc a pomohou napravit držení těla

Kdo má děti, ten tráví podzimní období sběrem kaštanů, ze kterých následně tvoří různé postavičky. Co ale s nimi, když o ně děti ztrácí zájem? Rozhodně je nevyhazujte, protože obyčejné kaštany zajímavě využijete i ve svém domově.

Trápí vás červotoč?

Červotoč patří mezi nezvané návštěvníky mnoha domovů. Pokud se usídlí ve vašem nábytku, je třeba to řešit co nejdříve. Před zavoláním specializované firmy můžete využít právě kaštany. Jak ty, tak i kaštanové dřevo. To červotoči milují a je šance, že z vašeho nábytku začnou hledat potravu právě v kaštanovém dřevě a kaštanech. Obojí potom vyhodíte a máte po starostech.

Mohlo by vás zajímat:  Dýně je královnou podzimní zeleniny. Připravte si oblíbenou polévku, pomazánku nebo přílohu

Nebuďte nemocní

Nežádoucím hostem u vás doma může být klidně také nemoc. Samozřejmě moderní medicína si s běžnými neduhy dokáže poradit. Pokud ale radši sázíte na přírodu a takzvané babské rady, nechte si doma pár kaštanů. Podle povídaček člověka během celé zimy chrání před nachlazením, rýmou i kašlem. Stačí je mít doma v blízkosti postele.

Chestnuts Basket Vials With Tincture Wooden Table
Zdroj obrázku: Freepik

Projděte se

Bolí vás svaly a klouby? Možná je to i špatným držením těla. Pomoci může správná chůze. A to právě po kaštanech. Stačí je nasypat na zem a pravidelně se po nich procházet. Zlepšíte tím držení svého těla, ale i pozitivně zapůsobíte na reflexní body chodidel.

Mohlo by vás zajímat:  „Topit doma v krbu nebyl dobrý nápad. Je to sice levné, ale té práce a špíny okolo,“ shodují se manželé

Lehněte si

Podobně jako chůze pomůže v případě bolestí také masáž. I ta je velmi jednoduchá. Stačí nasypat kaštany na své lůžko a lehnout si na ně. Budou příjemně tlačit do vašeho těla, s každým pohybem mírně uvolní svaly a podpoří prokrvování. Jako základ domácí masáže ideální.

Nebojte se pavouků

Nejenom červotoč, ale i pavouci mohou navštívit vaše obydlí. Jak je odsud dostat? Třeba právě pomocí kaštanů. Umístěné například na oknech a u dveří mohou být dobrou prevencí před návštěvou těchto nezvaných hostů, kterých se mnoho lidí bojí – i když často neoprávněně, protože pavouci jsou poměrně užiteční.

Zdroj: https://www.finedininglovers.com/article/chestnuts-z-26-things-about-chestnuts
Přidat na Seznam.cz