Icicles From Melting Snow Edge Roof

Zahradu v zimě ozdobí krásné rostliny a dekorativní prvky

Zimní období může zahrádkářům přinést výzvy, ale i jedinečné možnosti pro vytvoření atraktivního zimního ráje. Při výběru rostlin a prvků pro vaši zahradu či balkon je důležité brát v úvahu odolnost vůči chladnému počasí a schopnost dodat venkovním prostorům estetiku i v zimě. Některé rostliny můžete pěstovat i v zimě a budou vypadat skvěle.

Stromy s krásnou kůrou

Stromy s krásnou kůrou mohou dodat zahradě zimní kouzlo. Vyberte odrůdy s výraznou a barevnou kůrou, jako je například břečťan obecný nebo korálový javor. Tyto stromy poskytnou zahradě strukturální prvky a zároveň přinesou krásné barvy do zimního prostředí. V každé zahradě by se měly nacházet rostliny, které budou vypadat krásně nejen přes léto, ale také v zimě.

Mohlo by vás zajímat:  Různé barvy dýní můžeme kombinovat do zajímavých halloweenských dekorací

Trvalky odolné vůči mrazu

Zvolte trvalky, které jsou odolné vůči mrazu a zachovají svou krásu i v chladných měsících. Mezi ně patří například vřesy, které nabízí nádherné květy a listy, nebo šalvěj, která může kvést i v pozdních podzimních dnech. Tyto rostliny poskytnou zahradě stálý vizuální dojem. Velkou výhodou je fakt, že je nebudete muset každý rok obnovovat, protože porostou po celé roky.

Icy Grass Winter After Freezing Rain Nature Winter Background
Zdroj obrázku: Freepik

Zimní kvetoucí rostliny v květináčích

Pro balkony a terasy zvolte zimní kvetoucí rostliny v květináčích. Vřesovce, vánoční hvězda nebo zimní vavříny jsou výbornou volbou. Tyto rostliny dodají venkovnímu prostoru živost a kvetoucí radost i v zimě. Skvělou možností je také vánoční stromek v květináči, který na jaře zasadíte do lesa. Poslouží vám jako dekorace po celou zimu a na jaře obohatíte les ve svém okolí.

Mohlo by vás zajímat:  Dávat tohle krmivo slepicím je největší možná chyba. Dělají ji hlavně začátečníci, kteří s chovem u svých domů začínají

Dekorativní prvky a osvětlení

Dekorace a osvětlení mohou zvýraznit krásu zimní zahrady. Umístěte do zahrady kamenné nebo kovové sochy, které vytvoří zajímavé a atraktivní detaily. Osvětlení ve formě svící, luceren nebo LED řetězů přidá teplý a pohodový nádech do chladných večerů. Nemusíte volit nic barevného a přehnaného. Postačí pár řetězů s LED světly v bílé nebo žluté barvě.

Zdroj: https://www.nationaltrust.org.uk/discover/gardening-tips/gardening-tips-for-winter
Přidat na Seznam.cz