Cacti 1845159 1920

Kaktusy jsou vděčné a nenáročné rostliny, ke spokojenosti ale potřebují vhodný substrát

Kaktusy jsou vytrvalé rostliny se sukulentními stonky specifické stavby. Většina druhů nemá zelené listy, protože se přeměnily v trny. Když se je rozhodujete pěstovat ve vaší domácnosti v květináčích, měli byste věnovat pozornost tomu, jaká půda bude nejvhodnější a jak se o kaktusy vůbec starat. 

Co byste měli vědět o kaktusech?

Kaktusy v květináčích patří do rodiny kmenových sukulentů, které jsou bylinnými nebo částečně dřevnatými trvalkami. Stojí za to vědět, že tyto rostliny jsou obvykle přizpůsobeny poměrně suchým podmínkám, zatímco existují i ​​druhy a odrůdy, o kterých je známo, že si poradí s deštnými pralesy. Kaktusové rostliny jsou sukulenty, které se přizpůsobily životu ve velmi vysokých teplotách, kde jiné rostliny prakticky neexistují. Měli bychom také vědět, že akumulují vodu ve stoncích, takže pokud se rozhodneme je pěstovat v našem domě, je velmi možné, že nebudou vůbec vyžadovat zalévání.

Mohlo by vás zajímat:  Během března potřebují pokojové rostliny přesadit a doplnit výživu kvalitními hnojivy
Zdroj obrázku: Pixabay

Která půda je pro ně nejlepší?

Kaktusy v květináčích jsou považovány za nenáročné rostliny a velmi snadno se pěstují. Je důležité znát všechny požadavky, které rostlina má. Výběr půdy pro kaktusy je zásadní, proto bychom mu měli věnovat pozornost. Z půdy získává rostlina všechny živiny nezbytné pro život. Nejlepší pro kaktusy je speciální substrát určený pro tyto rostliny. Každopádně platí, že zemina vhodná pro pěstování kaktusů by měla být určitě dostatečně propustná, mít vhodné chemické složení, to znamená, že by měla obsahovat všechny pro růst potřebné základní živiny, kterými jsou dusík, fosfor a draslík. Jako základ pro vlastní směs k pěstování kaktusů lze použít jakýkoliv běžný substrát. Klidně můžete sáhnout po tom, který bude zrovna ve slevě. Nejvhodnější je ale spíše lehký než těžký. Pro výsadbu kaktusů je nejlepší smíchat 3 díly kupovaného substrátu, 2 díly písku a 1 díl perlitu.

Mohlo by vás zajímat:  I tmavé byty mohou zdobit krásné rostliny, některé druhy stinné prostředí milují
Zdroj obrázku: Pixabay
Přidat na Seznam.cz