Echinocactus Grusonii Golden Barrel Cactus Golden Ball Mother Law S Cushion Is Well Known Species Cactus

Kaktusy jsou krásné a nenáročné. Přesto mnozí dělají zbytečné chyby, které je mohou zahubit

Kaktusy jsou zcela jedinečným druhem rostlin. Některé kvetou, jiné jsou jen zelené. Všechny ovšem vypadají krásně a netradičně. Z toho důvodu také vyžadují zcela jiný druh péče, zejména v oblasti závlahy. Lidem se líbí kvůli svému vzhledu, ale i péče o ně je velmi jednoduchá, což je pro mnoho lidí rozhodující. Jak se o ně správně starat, aby byly zdravé a krásně rostly?

Substrát a správné místo

V první řadě se soustřeďte na substrát, protože potřebují odvodněný základ. Pamatujte, že kaktusy přirozeně rostou v obtížných podmínkách, ve kterých substrát rychle nasákne vodu a poté rychle vysychá. Vybírat byste proto měli půdu, která je podobná té pouštní. Květináč musí být alespoň o dva centimetry větší, než je průměr kaktusu, a na dně musí být otvory.

Mohlo by vás zajímat:  Listy rostlin si zaslouží pravidelnou péči. Nejvíce jim prospějí suroviny z kuchyně

Kaktusům se bude nejlépe dařit na slunných místech. Ideální je parapet na jižní straně, kde budou mít nejvíce slunečních paprsků. Mnoho lidí si myslí, že potřebují jen teplo, ale sluneční svit je ve skutečnosti důležitý a potřebují ho alespoň pár hodin denně. Během zimy je můžete umístit také do zimní zahrady nebo skleníku. V každém případě je chraňte před vlhkostí a deštěm.

Zdroj obrázku: Freepik

Závlaha a hnojení

Podle odborníků je péče o kaktusy složitější než samotné zalévání. Množství vody byste měli přizpůsobit ročnímu období a počasí. Vodu vždy nalijte do podšálku a nechte rostlinu, ať si vezme tolik, kolik potřebuje. Příliš mnoho lidí to neví, ale zalévat byste je měli jen od května do konce září, protože během zimy kaktusy hibernují a vodu nepotřebují.

Mohlo by vás zajímat:  Gardénie okouzlí domov nádhernými květy a omamnou vůní. Dařit se jí bude i v malém bytě

V případě hnojení si dávejte pozor, protože ne každý kaktus ho potřebuje. Dělat byste to měli jen u květin, které rostou minimálně tři roky ve stejném substrátu a pouze dvakrát za rok. Nejlepší je období od června do září a pamatujte na to, že méně znamená více. Příliš mnoho hnojiva způsobí deformaci rostliny. Držte se těchto pravidel a budete mít nádherné kaktusy po celý rok.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-grow-cactus-1902954
Přidat na Seznam.cz