Detail Pink Orchids Through Twine Wood Frame

K rozkvětu dopomůže orchideji citronová šťáva nebo káva

Orchideje jsou i v našich končinách velmi oblíbenou pokojovou rostlinou. Jejich hlavní výhodou jsou netradiční vzhled a krásné květy. Právě u těch se ale často stává, že časem zmizí. To ale ani zdaleka není důvod rostlinu vyhazovat. Je několik způsobů, jak květy znovu přivést k životu. Jaké to jsou? Často si vystačíte pouze s běžnou domácí ingrediencí. Chcete vědět více? Čtěte dál.

Jak se o orchidej starat a proč přestala kvést

V prvé řadě je třeba říct, že ani orchidej nekvete pořád po celý rok. Květy vyraší jednou za čas a poté potřebuje rostlina čas na regeneraci. Pokud se vám ale stalo, že rostlina nekvete už opravdu dlouho, je dobré zkontrolovat, v jakých je podmínkách. Základní je přísun světla. Orchideje potřebují světlá místa, ale některým druhům přímé sluneční záření nedělá úplně dobře. Jelikož jsou to rostliny tropické, potřebují také vydatnou zálivku. To, jestli má rostlina dostatek vody, či ne, poznáte podle vzdušných kořenů. Pokud začnou měnit barvu na zelenou či šedou, je čas na zalévání.

Mohlo by vás zajímat:  O orchideje se postará i začátečník, při splnění několika podmínek je lze také snadno rozmnožit
Zdroj obrázku: Freepik

Jak orchidej probudit zpět k životu

Jak už bylo řečeno, to, že orchidej nekvete, neznamená, že byste se jí měli ihned zbavit. Často pomohou pouze jednoduché triky, po kterých se orchidej rychle zmátoří. Prvním z nich je použití citronové šťávy. Právě její kyselost rostlině pomůže přijít zpátky k životu. Aplikace je navíc velmi snadná. Do vody, kterou rostlinu zaléváte, přidejte pár kapek šťávy z citronu a orchidej zalejte jako vždy. Citronová šťáva rostlině nijak neublíží.

Mohlo by vás zajímat:  Květiny v interiéru zlepšují náladu i okolní vzduch. Ty nejlepší jsou také nejoblíbenější

Nemusíte ale zůstat pouze u použití citronové šťávy. Pomoci vám totiž může i oblíbený nápoj – káva. K tomu, aby fungovala, stačí opět pouze pár kapek. Samozřejmě je možné, že rostlina strádá z jiných důvodů, jako jsou třeba plísně. V tomto případě se poraďte s odborníkem a využijte specializovaných prostředků, které rostlině pomohou.

Zdroj: https://balconygardenweb.com/lemon-juice-for-orchids
Přidat na Seznam.cz