Woman Raking Pile Fall Leaves Garden With Rake

Září na zahradě se nese v duchu velkého úklidu

Jak léto přechází v září do podzimu, stojí zahradníci po celém světě před důležitým úkolem – úklidem a přípravou zahrady na nadcházející chladnější měsíce. S trochou snahy můžete zajistit, že vaše zahrada zůstane živá a odolná po celý podzim a zimu. V tomto článku prozkoumáme základní kroky pro úklid zahrady v září, abychom připravili půdu pro nadcházející sezónu.

Odstraňte letní zbytky

Prvním krokem při přípravě zahrady na podzim a zimu je odklizení všech letních nečistot. Patří sem odumřelé nebo uhynulé letničky, spadané listí a jakákoli jiná organická hmota, která se mohla nahromadit. Odstranění těchto nečistot nejen zvýší estetickou přitažlivost vaší zahrady, ale také zabrání hromadění škůdců a chorob, kterým se může dařit v rozkládajícím se rostlinném materiálu.

Mohlo by vás zajímat:  Plíseň je pro každou pokojovou rostlinu hrozba. Zachrání ji pouze včasný zásah

Ořízněte a prořízněte

Září je ideálním obdobím pro prořezávání a stříhání rostlin na zahradě. Jak vegetační období končí, mnoha keřům a trvalkám prospívá šetrný střih. Odstraňte odumřelé nebo poškozené větve, odkvetlé květy a jakýkoli přerostlý porost. Prořezávání v září podporuje zdravý růst v následujícím jaru a zároveň zabraňuje chorobám a škůdcům, aby se uchytili.

Zdroj obrázku: Freepik

Zbavte se plevele

Plevel může být vytrvalý po celý rok, ale je důležité se s ním vypořádat ještě před nástupem zimy. Plevel soutěží s žádoucími rostlinami o živiny a prostor a může rychle převzít vládu, pokud ho nekontrolujete. V září věnujte nějaký čas trhání plevelu a přidávání vrstvy mulče, abyste potlačili jeho růst.

Mohlo by vás zajímat:  Drahé prášky nechte v obchodě. Barvu oblečení při praní ochrání oblíbený nápoj

Péče o trávník

Při zářijovém úklidu zahrady nezapomeňte na trávník. Naposledy posekejte trávu a v případě potřeby ji provzdušněte. Také je vhodná doba k dosetí trávníku, aby se zaplnila všechna holá místa a podpořil se bujný trávník na jaře.

Vyčistěte a uskladněte zahradní nářadí

Péče o zahradní nářadí je stejně důležitá jako péče o rostliny. Vyčistěte a řádně uskladněte své nářadí, abyste zabránili korozi a poškození během zimy. To zajistí, že budete připraveni na akci, až přijde jaro.

Zdroj: https://www.thespruce.com/what-to-do-in-the-garden-in-september-1402183
Přidat na Seznam.cz