Tea 1132529 1920

K čemu jsou dobré použité čajové sáčky

Kdo z nás je někdy nepoužil. Obyčejné čajové sáčky. Když si z jejich obsahu uvaříme lahodný čaj, obvykle je vyhodíme, ale to je chyba. Tyto sáčky mají další použití. Můžete je vhodit do kompostu, kde se časem rozloží a vzniklý kompost použijete k obohacení půdy na vaší zahrádce, kde pěstujete zeleninu. A je tu i další využití. Nenajde se mezi námi moc takových, kteří by chtěli sdílet domov s dalšími živočichy, např. myšmi, nebo i jinými hlodavci. Jakmile objevíte doma byť jen jednu myš, můžete si být jisti, že jich ve skutečnosti mnohem více. Obvykle celé hnízdo. A s nástupem zimy se jich do tepla bude stěhovat víc a víc. Je proto naprostou nutností zbavit se jich hned, jak je objevíte, protože pak už budete muset používat k jejich vyhubení i docela drastické metody, jako jsou pasti, jedy. Je tedy mnohem jednodušší jim zabránit do domu vůbec vlézt, než je z něho následně pracně a dlouhodobě dostávat.

Mohlo by vás zajímat:  Po vypití kávy potřebujeme většinou rovnou na toaletu. Vědci mají pro tento jev zajímavé vysvětlení

Jak poznám, že už mám myši v domě

Je to opravdu jednoduché. Pokud jste žádnou myš neviděli, neznamená to, že je v domě nemáte. Co prozradí jejich přítomnost v domě, je bezpochyby jejich trus. Temná zákoutí, kde moc často neuklízíte, kde je klid, často tam nechodíte, to jsou místa, kde se zdržují, kudy lezou a kudy se vydávají na výpravu za potravou. Prohlédněte taková místa, a pokud najdete myší trus, pokuste se najít, zda objevíte místo, kterým se vám do domu dostali. Nemusí to být jen dírka někde v koutě, myš dokáže výborně lézt třeba po omítce, a do domu se dostane pootevřeným oknem, netěsnostmi i dalšími prostupy. Následný objev myšího hnízda může znamenat, že se jim podařilo do vašeho domu nalézt nějakou cestu. Teď už vám zbývá jen několik možností. Začít hledat hnízdo, místa, kam se chodí krmit, kudy se po domě pohybují a nastražit jim pasti. Současně s tím jim zlikvidovat hnízdo, ztížit jim získání potravy, omezit možnost pohybu. a to vše může být celkem dlouhý proces.

Mohlo by vás zajímat:  Díky vyvážené stravě získá tělo všechny potřebné živiny a zůstane zdravé. Začněte ještě dnes
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Možné účinné zábrany vniku myší

Samozřejmě občasnou kontrolou vně i uvnitř domu zjistíme, zda nemáme někde nové díry, kudy by se nám myši mohli do domu nastěhovat. Abychom ještě zvýšili úroveň ochrany, stačí použít právě zmiňované použité čajové sáčky. Vůně čaje hlodavce odpuzuje. Látky obsažené v čaji zkrátka myším nevoní. Rozmístěte sáčky na místa, kde se myši mohou vyskytovat, a to hlavně kolem domu, a nebojte se jich umístit na jedno místo i víc. A také je pravidelně obměňovat za čerstvé. Myši se začnou takovým místům vyhýbat, a pokud kolem domu vytvoříte ochrannou zónu, myši se odstěhují jinam. A to je účel naší snahy, posunout místa kde se vyskytují, kde se krmí, co nejdále od našeho domu. A pokud opravdu vytrváte, můžete docílit i toho, že se myši odstěhují z okolí vašeho domu jinam.

Mohlo by vás zajímat:  Jak na neohleduplného souseda: Jeho záhon na balkoně je noční můra

A jaký druh čaje použít?

Dle dlouhodobých zkušeností vede jednoznačně čaj černý. Sice mají všechny druhy čaje jeden původ, ale tím, jak se připravují, má význam proto, jaké látky v čaji nakonec zůstanou. Možná právě fermentace a pražení způsobují, že tento čaj myším, potažmo i jiným hlodavcům nevoní. A co říci závěrem? Konec léta, začátek podzimu je právě ta nejvhodnější doba zkontrolovat okolí vašeho domu, prohlédnout různá zákoutí na zahradě, a pokud objevíte místo, kudy by se vám myši mohli začít stěhovat do domu, proveďte opatření, která vás ochrání před nezvanými hosty.

Přidat na Seznam.cz