Girl Black Sports Top Holds Jar Vegetable Smoothies Her Hands

Jednou za čas potřebují játra pořádný detox. Spolehnout se můžete na čerstvé šťávy a bylinky

Čas od času je vhodné dopřát si pořádný detox jater. Nemusíte si kupovat zázračné kúry, skvělou službu vám poskytnou bylinky a také vymačkaná mrkvová a řepná šťáva. Po dobu čtrnácti dnů pijte jednu sklenici denně. Detox vám pomůže bojovat s únavou, malátností a chutí na sladké, což jsou problémy, které často přičítáme jen podzimnímu sychravému počasí.

Jak poznat přetížení jater?

Podívejte se na vnitřní stranu rukou. Jsou červené, studené a zpocené? Je váš jazyk na spodní straně nažloutlý a na těle se vám objevují hnědé skvrny? Nepříjemně vás píchá v pravém boku? To vše jsou příznaky přetížených jater. Sáhněte po bylinkách, které podporují činnost jater, a znovu získáte ztracenou energii.

Mohlo by vás zajímat:  Ořezání dodá levanduli energii. Nasbírané snítky se hodí k sušení nebo do tinktury

Mezi účinné bylinky patří ostropestřec mariánský. Regeneruje a chrání játra před nežádoucími účinky léků a stimuluje buňky k regeneraci. Přidejte denně dvě lžičky mletých semínek do pokrmů. Kromě pravidelného pití bylinkových šťáv se vyhněte těžkým jídlům, alkoholu a sladkostem. Jezte menší porce, ale častěji. Ideální je jíst pětkrát denně. Vyvarujte se jednotvárným dietám a půstům, které játrům neprospívají.

Zdroj obrázku: Freepik

Pampeliška očistí tělo od toxinů

Nálev z pampelišky zbavuje tělo toxinů a čistí játra. Užívejte jednu lžičku pampelišky na 200 ml vroucí vody jednou až dvakrát denně. Smil zlepšuje tok žluči. Bývá často součástí bylinných směsí doporučovaných při onemocnění žlučových cest. Připravte si odvar ze dvou lžic sušeného smilu a dvou sklenic vody. Povařte asi pět minut a nechte vychladnout.

Mohlo by vás zajímat:  Naučte se uvařit delikátní vývar podle Joshuy Weissmana. Po ochutnání už nebudete chtít jiný

Violka trojbarevná není jen okrasná květinka, ale i účinná bylina na mnohé neduhy. Působí močopudně a pomáhá zbavit se akné. Nálev z violky podporuje odvod toxinů z těla, což je pro správnou činnost jater nezbytné. Květy se dají jíst syrové, můžete si ale připravit i čaj ze sušené bylinky. Jednu lžičku zalijte sklenicí vroucí vody a pijte jednou až dvakrát denně. Vaše tělo vám poděkuje.

Zdroj: https://www.hopkinsmedicine.org/health/wellness-and-prevention/detoxing-your-liver-fact-versus-fiction
Přidat na Seznam.cz