Spider Spiderweb

Jednoduchý postřik odradí pavouky od vnikání do našich domovů

Názory na pavouky jsou různé. Některým při pohledu na tyto tvory naběhne husina a dostanou se do stavu naprosté paniky, jiné pouze znechutí a někteří naopak věří, že pavouci přináší štěstí. V každé domácnosti se najdou zástupci těchto přesvědčení. Právě proto je dobré vystavení se tomuto druhu předcházet. Způsobů je mnoho, ale u všech je důležité porozumět také tomu, proč pavouci do naší domácnosti míří.

Proč si pavouci vybrali právě vaši domácnost

Výskyt pavouků se v jarních měsících může zvýšit. Právě tehdy totiž u většiny druhů dochází k období rozmnožování. Zástupci se tudíž vydávají hledat nejen potenciálního partnera či partnerku, ale také potravu, vhodné prostředí a tak dále. Právě proto můžete na tyto tvory narážet častěji než jindy.

Mohlo by vás zajímat:  Při vaření špenátu děláme často zásadní chyby, které ničí důležité živiny

To, jestli si pavouci vaše obydlí vyberou, je odvislé i od již zmíněného výskytu jejich potravy. Pavouci se nejčastěji živí hmyzem, a jsou tak výbornými pomocníky v domácnostech. Nenechte se ale zmýlit, přesvědčení, že pavouci se vyskytují v nečistých domácnostech, je mylné. Právě naopak. Pavouci sice temnější, prašná místa mají rádi, ale znečištěné prostředí zrovna nevyhledávají.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se pavouků z domácnosti zbavit

Ve většině případů tento postup ani není nutný. Pavouci totiž kontakt s lidmi nijak nevyhledávají a spíše se drží z jejich dosahu. Pokud tedy na nějaké narazíte, je to s největší pravděpodobností omyl. Pokud ale této situaci chcete předejít, vyzkoušejte levný domácí postřik.

Mohlo by vás zajímat:  Balkon před holuby ochrání instalace sítě nebo domácí repelent ze dvou surovin

U pavouků na rozdíl od hlodavců bohužel nepomůže utěsnit škvírky, kterými by se dovnitř mohli dostat. Protáhnou se totiž sebemenší skulinkou. Postřikem kritických oblastí ale můžete jejich příchodu předejít. Stačí smíchat půlku sklenice od každé z těchto ingrediencí – ocet, šampon, rostlinný olej. Směs pak dobře protřepejte a pomocí rozprašovače aplikujte na okenní rámy, futra dveří a další prostory, kudy by pavouci a hmyz mohli vniknout.

Zdroj: https://todayshomeowner.com/pest-control/guides/how-to-make-homemade-spider-spray/
Přidat na Seznam.cz