Strawberry Farm

Kvasnicové hnojivo zvýší úrodu jahod

Ovoce je kvůli inflaci každým rokem dražší a dražší. Spousta amatérských zahradníků se tak v posledních letech rozhodla si chutné plody pěstovat sama. I přípravky používané pro správný růst rostlin se ale mohou časem prodražit. Většina z nich se dá nahradit mnohem levnější domácí alternativou. V dnešním článku se dozvíte, jak využít klasické droždí pro zvýšení úrody jahod.

Jak jahody správně pěstovat

Jahody samotné jsou na pěstování poměrně náročné. Často je pro ně totiž těžké zakořenit a tento proces častokrát vyžaduje více pokusů. Ze začátku je třeba si dávat pozor hlavně na pravidelné zavlažování a přihnojování. Také zkuste zvolit správný typ půdy. Jahodám se bude nejlépe dařit v úrodné půdě s mírně kyselým pH v hodnotách mezi 5,5 a 6,5. Také vyberte propustný substrát, aby vláha a živiny byly správně distribuovány.

Mohlo by vás zajímat:  Semena z oblíbeného ovoce mohou léčit i zabít. Zjistěte, která můžete beze strachu sníst
Zdroj obrázku: Freepik

Přihnojování vám usnadní domácí kvasnicové hnojivo

Droždí je pro rostliny prospěšné, zejména co se ochrany proti škůdcům a posílení imunity týče. Toto hnojivo také rostlinám doplní množství potřebných látek pro správný růst. Mezi ty patří třeba železo, sacharidy, aminokyseliny, vitamíny skupiny B či další stopové prvky. Příprava je navíc poměrně jednoduchá.

Stačí smíchat 100 gramů produktu s 10 litry teplé vody. Vše promíchejte a nechte uležet. Výslednou směs už nemusíte dál ředit. Stačí ji použít tak, jak je.

Mohlo by vás zajímat:  Milované i nenáviděné kiwi. Málokdo ale zná jeho úžasné účinky na lidské zdraví

Možné je také připravit hnojivo z aktivních kvasnic. Smíchejte 100 gramů droždí s hrnkem cukru a nechte kynout. Po vykynutí přidejte dva litry teplé vody. Směs nechte několik dní kvasit. Tuto fermentovanou směs je ale potřeba naředit. Před použitím vždy smíchejte zhruba jeden hrnek koncentrovaného hnojiva s 10 litry vody.

Droždí při boji proti škůdcům

Z droždí můžete vytvořit i postřik, který pomáhá proti parazitům. V tomto případě přidejte ke droždí a vodě ještě plnotučné mléko. Pro zlepšení přilnavosti je vhodné dodat i pár kapek tekutého mýdla. Poté už touto směsí akorát stříkejte zvolenou rostlinu.

Zdroj: https://www.corvallisadvocate.com/2021/using-yeast-in-the-garden/
Přidat na Seznam.cz