Closeup Shot Brown Spider White Fabric

Zbavit se pavouků není nemožné. Příjemné vůně je vyženou nadobro pryč

Říká se, že pavouci do domu přináší štěstí. Ne pro každého je to pravda. Když máte z těchto malých tvorů strach, rozhodně nechcete podporovat jejich přítomnost ve svém domově. Proti pavoukům přitom můžete využít jednoduché způsoby, které je odradí od vašeho domova. Jak se jich efektivně zbavit? Využijte k tomu přírodní produkty, které nebudou nebezpečné pro domácí mazlíčky nebo děti.

Proč máte doma pavouky?

Jistě víte, že u nás žijí stovky druhů pavouků. Žádný z nich není pro člověka přímo nebezpečný. Jejich přítomnost v našem domově ale není vždy vítaná. Najdete je v domech nejen na vesnici, ale také v centrech velkých měst. Důvod je jednoduchý. Pavouci totiž mají u nás doma dost potravy. Jestli vám jejich přítomnost vadí, naučte se pár způsobů, jak je vyhnat.

Mohlo by vás zajímat:  Při houbaření se často zapomíná na správnou hygienu

Zbavte se pavouků pomocí rostlin

Některé druhy rostlin jsou pro pavouky velmi nepříjemné. Lidem přitom příjemně voní, takže to pro vás bude dobré hned ze dvou důvodů. Jestli se chcete pavouků zbavit, postavte na parapet květináč s aromatickými bylinkami, jako je máta nebo levandule. Jestli žijete v domě, můžete je vysadit do blízkosti svého domu. Uvidíte, že se k vašemu domu ani nepřiblíží.

Zdroj obrázku: Freepik

Éterické oleje vám hodně pomohou. Jaké vůně použít?

Parapety nebo vchodové dveře můžete postříkat směsí vody s pár kapkami esenciálního oleje s vůní levandule, citronu, tea tree nebo mentolu. Večer můžete kápnout pár kapek také do difuzéru, který vůni rozšíří po celé místnosti. Díky tomu se nejen zbavíte nežádoucího hmyzu, ale také velmi příjemně osvěžíte vzduch v místnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Vánoční kaktus obsypaný květy můžete mít i vy. Stačí znát jeho chutě

Udržujte doma neustále čistotu

Pravidelný úklid je základní prevencí, kterou můžete proti pavoukům provádět. Tento hmyz miluje klid a tmavá zákoutí. Jakmile je budete pravidelně vymetat a pavouky dostatečně rušit, nebudou se u vás doma zdržovat. Navíc mnoho z nich objevíte a zbavíte se jich po svém. Snažte se doma neskladovat kartonové krabice, protože v nich žijí rybenky, které jsou potravou pro pavouky.

Zdroj: https://www.countryliving.com/uk/homes-interiors/a37589015/natural-spider-repellents/
Přidat na Seznam.cz