Beautiful Lilac Hibiscus Flower Garden Summer Day After Rain

Ibišek sluší každé zahradě, nejcennější jsou však jeho účinky na zdraví. Vyzkoušejte netradiční čaj

Pomůže při kašli a chrapotu, zmírní bolesti žaludku a zažívací potíže, ale dovede se také vypořádat s podrážděním střev a žaludku. Může pomoci i při léčbě obtížně se hojících ran v ústech. Ibišek je jednoduše velmi cenná rostlina, která se hojně využívá v lékařství.

Jedná se o rostlinu, která pochází z oblastí Středomoří, ale dnes se dá najít všude po Evropě. Pro své vlastnosti se využívá především v lékařství, méně často v kosmetice, v kuchyni, ale také jako oblíbená okrasná rostlina. Využívají se především jeho kořeny, které se po usušení přidávají do léků, sirupů a doplňků stravy.

Mohlo by vás zajímat:  Černý bez lze využít pro postřik proti škůdcům na zahradě

Léčba pomocí ibišku

V současné době se ibišek obvykle používá při léčbě respiračních onemocnění, jako jsou:

  • nachlazení,
  • bronchitida,
  • zánět mandlí,
  • suchý kašel,
  • chrapot.
Zdroj obrázku: Freepik

Může se však užívat také při onemocněních trávicího ústrojí. Používá se při léčbě gastritidy, kolitidy a divertikulitidy, dále má pozitivní vliv při syndromu dráždivého tračníku, překyselení, podráždění trávicího traktu, průjmu a zácpě.

Připravte si ibiškový čaj

Ibiškový čaj je skvělým způsobem, jak využít jedinečných účinků této rostliny. Připravuje se ze směsi sušených ibiškových květů, listů a tmavě červených kalichů. Stačí sušené části rostliny zalít horkou vodou a nechat asi deset minut louhovat. Čaj se užívá na snížení tělesné teploty, léčbu srdečních a nervových chorob, ale funguje také tehdy, pokud potřebujete podpořit vylučování moči.

Mohlo by vás zajímat:  Nádherné chryzantémy rozzáří pochmurné podzimní dny. Krásné jsou i zasazené v záhonu

Kde jej zakoupit?

Ibiškový čaj a extrakt se dá obvykle pořídit v obchodech se zdravou výživou jako doplněk stravy. Není žádná denní doporučená dávka, protože závisí na produktu a jeho koncentraci – vždy se proto ujistěte, že nepřekračujete denní doporučené dávkování uvedené na obalu. Pozor si dejte zejména na užívání čaje v těhotenství, protože je velmi kyselý, a citlivé osoby mohou jeho chuť vnímat velmi výrazně, až nepříjemně.

Zdroj: https://health.clevelandclinic.org/benefits-of-hibiscus/
Přidat na Seznam.cz